Domácí

ČOI stáhla z trhu varnou konvici. Hrozilo zasažení proudem

ČOI stáhla z trhu varnou konvici. Hrozilo zasažení proudem
Zdroj: ČOI

Česká obchodní inspekce (ČOI) v posledních měsících ověřovala kvalitu varných konvic. Z 30 kontrolovaných jich skoro polovina nebyla v pořádku. Jednu dokonce inspektoři stáhli z trhu.

 Česká obchodní inspekce stáhla z českého trhu varnou konvici Activer typ 14018051/A16211. Kontrola ukázala, že konvice může roztavit, následně hrozí zasažení elektrickým proudem.

ČOI to zjistila při kontrolní akci, jejíž výsledky zveřejnila v pátek. Během té kontrolovala 30 typů konvic, u 13 z nich zjistila nedostatky. V pěti případech chyběl návod k použití či bezpečnostní instrukce. Zbytek měl technické závady, které musí opravit.

Související obsah

"Česká obchodní inspekce za porušení příslušných zákonů, nařízení a norem pravomocně uložila šest pokut ve výši 31 000 korun," řekl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Staženou konvici nahlásila Česká obchodní inspekce do databáze nebezpečných výrobků RAPEX. Ačkoli se jedná o jedinou konvici, kterou ČOI stáhla z trhu, i ostatní měly potíže.

Konvice Hyundai VK 106P od společnosti ETA a čínská SOVIO SV8811A měly po deseti tisících sejmutí a nasazení zničené připojovací kontakty. Stejný problém má Tefal Serie KE 02-A. U konvicí CONCEPT RK2360 a ECG RK 1040 měly nevyhovující rozměry připojovací vidlice. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz