Zahraničí

Královně Alžbětě zakázali usednout do sedla, ta se ale koní vzdát nechce

Královně Alžbětě zakázali usednout do sedla, ta se ale koní vzdát nechce
Zdroj: The Royal Family

Lékaři britské královně Alžbětě nařídili klid. To pro ni znamená, že se bude muset vzdát některých ze svých radostí, jako je třeba jízda na koni. Královna je ale odhodlaná se do sedla brzo zase vrátit.

Královna Alžběta nedávno vyděsila Británii, když zůstala přes noc v Londýnské nemocnici. Přesto, že je teď již zpátky v Buckinghamském paláci, lékaři jí doporučují klid. To pro anglickou královnu znamená, že se bude muset vzdát i některých svých oblíbených radostí. Alespoň na chvíli.

Královna je známá svou láskou ke koním a ve věku 95 let stále ráda usedá na koňský hřbet. "Královna je smutná, že nemůže jezdit na svých koních, je to jedna z jejích oblíbených kratochvílí, ale odpočívá a dělá vše, co bude v jejích silách, aby se dostala zase do kondice," řekl zdroj z Buckinghamského paláce Mirroru. Lékaři královně doporučili přerušit jízdu na koních alespoň na šest měsíců.

Související obsah

​"Královna je ale odhodlaná se do sedla vrátit hned, jak to bude možné. Nemyslí si, že by měla své jezdecké dny za sebou," pokračoval zdroj.

To ale není jediná radost, které se královna musela na nějaký čas vzdát. Už týden si nemohla užít každodenní procházky se svými pejsky. Lékaři ji rovněž doporučili, aby omezila martini, které si ráda dopřávala každý večer.

Lékaři chtějí, aby byla královna v dobré kondici na oslavy platinového jubilea své vlády. Ty by se měly konat příští rok v červnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz