Ekonomika

Končí další velká cestovní kancelář! Položila ji covidová krize

Končí další velká cestovní kancelář! Položila ji covidová krize
Zdroj: Profimedia

Cestovní kancelář (CK) Pantour hlásí konec. Od listopadu nemá pojištění proti úpadku a prodlužovat ho prý už dál nebude. Seznam Zprávy o tom informoval mluvčí podniku Paris Vlachopoulos s tím, že pojišťovna měla příliš tvrdé podmínky.

Covidová krize si dál vybírá svou daň. Po úpadku společnosti Firo-Tour oznámila konec další cestovní kancelář. CK Pantour podle Seznam Zpráv neprodlouží pojištění proti úpadku, a od listopadu tak nebude pokračovat v činnosti. Mluvčí společnosti Paris Vlachopoulos ale ubezpečil, že všichni klienti se stihnou vrátit z dovolených do konce října. Žádné problémy spojené s cestami tak nehrozí.

"Pojištění proti úpadku prodlužovat nebudeme. Informovali jsme o tom pojišťovnu. Jako cestovní kancelář zatím končíme,“ potvrdil Paris Vlachopoulos novinářům.

Související obsah

​O tom, že CK končí, svědčí i její internetové stránky. Návštěvník si sice může prohlédnout pestrou škálu oblíbených dovolenkových destinací, k dispozici ale nejsou žádné nové zájezdy.

Cestovní kancelář už o konci uvažovala delší dobu. Také proto neprodala žádný zájezd s termínem návratu po 31. říjnu 2021, tedy po datu trvání stávající pojistky proti úpadku. Důvodem konce společnosti mají být podle mluvčího podmínky pojišťovny, které s ohledem na dopady pandemie nebylo možné splnit.

Kvůli absenci pojištění proti úpadku dočasně nesměla Pantour prodávat zájezdy už loni. Důvodem chybějící pojistky byla tehdy podle CK též koronavirová situace, která pozdržela celý proces uzavírání nové smlouvy. CK Pantour se ale nakonec s pojišťovnou dohodla. "Pojistka je platná od 1.11.2020 (předchozí končila 31.10.2020) nezůstali jsme tedy ani jeden den bez pojistky," vysvětloval Paris Vlachopoulos.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz