Domácí

Nařčení Cimického ze sexuálního útoku: Dcera Urbánkové řekla, proč vše smazala

Nařčení Cimického ze sexuálního útoku: Dcera Urbánkové řekla, proč vše smazala
Zdroj: Profimedia

Cimický mě sexuálně napadl ve své ordinaci, obvinila renomovaného psychiatra herečka Jana Fabiánová na facebooku. Příspěvek však krátce po zveřejnění smazala. Všichni si mysleli, že se zalekla. Jak ale dcera Nadi Urbánkové řekla TN.cz, její důvody byly jiné.

Mělo se to stát před 20 lety v ordinaci Jana Cimického. Fabiánové tehdy bylo 22 let. Dosud o tom podle svých slov nemluvila, protože ji Urbánková varovala před možnou pomstou. Ve čtvrtek ji k tomu vyburcovalo jméno Cimického na seznamu vyznamenaných prezidentem Milošem Zemanem.

Příspěvek se závažným obviněním však z jejího facebooku záhy zmizel. "Příspěvek jsem měla na zdi čtyři hodiny. Ten, kdo to měl vidět, to viděl. Facebook používám jako nástroj ke komunikaci a také na propagaci svých akcí. Nechtěla jsem to tam dál mít," vysvětlila pro TN.cz.

"To ovšem neznamená, že jsem se zalekla. Nebo že to není pravda," popírá Fabiánová, že by měla strach.

Související obsah

Cimický rezolutně popírá, že by to, z čeho ho viní Fabiánová, udělal. "Není to pravda!" napsal na náš dotaz a dál to nechtěl rozvádět. Hospodářské noviny v sobotu informovaly, že se jim ozvaly další ženy, které tvrdí, že ze strany Cimického zažily nevhodné chování.

Co napsala Fabiánová

Příspěvek dcery Nadi Urbánkové v plném znění:

"Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let. Dodatek: Mlčela jsem mnoho let, protože mě tehdy moje matka, paní Naďa Urbánková, varovala před důsledky zveřejnění celé situace a rizika pomsty od agresora. Nyní ovšem již nemohu dál mlčet. Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky. Podle mého názoru měl MUDr. Jan Cimický již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i nadále mlčet. Fakt, že se rozhodl přijmout z rukou prezidenta ČR Medaili Za zásluhy je pro mě poslední kapkou, kterou můj pohár mlčení definitivně přetekl. Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz