Domácí

Tragédie lanovky na Ještědu: Ve druhé kabince byla rodina herce Novotného

Tragédie lanovky na Ještědu: Ve druhé kabince byla rodina herce Novotného
Zdroj: TN.cz/ Profimedia

Mezi pasažéry, kteří v neděli cestovali lanovkou na Ještěd, byla i rodina herce Davida Novotného. Umělec to prozradil na twitteru. Jeho blízkým museli z kabinky pomoci ven hasiči. Novotný jim za pomoc veřejně poděkoval.

Nedělní tragédie lanovky na Ještěd si vyžádala jeden život. Zemřel průvodčí z kabinky, která se zřítila z 30 metrů. V druhé kabince v tu dobu cestovalo několik lidí, mezi nimi i rodina herce Davida Novotného. "Hádej kam si rodina (beze mě, mám práci) vyrazila na výlet…?" odpověděl Novotný na tweet hereckého kolegy Ladislava Hampla, který na svém účtu sdílel fotku tragédie.

Související obsah

​Blízcí herce, známého například svou rolí v Okresním přeboru, měli štěstí a jsou v pořádku. Novotný dále napsal, že jeho nejbližší slaňovali a lezli po hasičském žebříku a že jsou dole v pořádku. Libereckým hasičům pak poděkoval za jejich práci.

Lanovka byla v neděli v provozu poslední den. Od pondělí měla proběhnout plánovaná revize. Kabinka se zřítila kvůli prasklému tažnému lanu. Havárii ale měla zabránit další jistící opatření. Proč se tak nestalo, zjišťují nyní experti.

Více o nehodě lanovky v reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz