Zajímavosti

Češi propadli nové výzvě. V listopadu nesmí dělat jednu oblíbenou věc

Češi propadli nové výzvě. V listopadu nesmí dělat jednu oblíbenou věc
Zdroj: Profimedia

Na sociálních sítích Čechy zaskočila výzva 'No Nut November'. Z anglického názvu to může znít, že by lidé v listopadu neměli jíst ořechy. Význam je ale úplně jiný.

Výzva #NoNutNovember nebo také zkráceně #NNN v listopadu vyzývá muže po celém světě k sexuální abstinenci. Nejedná se tak, jak se někteří Češi na sociálních sítích mylně domnívají, o zákaz konzumace ořechů. 

Už několik let muži z různých koutů světa abstinují, co se týče jejich intimního života. Na sociální síti Reddit se ke splnění letošní výzvy zavazuje přes 90 tisíc uživatelů. Muži se navzájem v abstinenci podporují a sdílí své pocity.

Související obsah

Že se Češi o výzvu zajímají, dokazuje i to, že téma dvakrát obsadilo příčku prvních pěti nejčtenějších článků na české Wikipedii v neděli 31. října (viz foto). Zařadilo se tak mezi Halloween, a dokonce porazilo i Dušičky.

Zdroj: TN.cz

​Od 1. listopadu se tak muži v rámci výzvy zdržují ejakulace. Každoroční tradice, jejíž kořeny sahají až k roku 2010, zakazuje mužům celý měsíc nejen sex, ale i masturbaci.

Podle toho, jak jsou muži výzvě oddaní, existují rozdíly v tom, jak moc musí pravidla dodržovat. Někteří věří, že stačí pouze při styku či masturbaci nevyvrcholit, jiní mají striktní měsíční celibát.

​Podle nejstriktnějších pravidel nesmí nejoddanější účastníci příštích 30 dnů ani masturbovat, zakázáno je i sledování porna. ​Podle organizátorů výzva pomáhá mužům cvičit sebeovládání. Podle některých účastníků měsíc bez sexu prý zlepšuje i duševní jasnost a celkovou pohodu. Organizátoři také pro své účastníky vytvořili tematický playlist na Spotify a každý den přichází s motivačním citátem.

Související obsah

Hnutí vzniklo sice už v roce 2010, jeho popularita roste ale až v posledních dvou letech, hlavně kvůli pandemii a lockdownu. 

​Výzva má ale i ekologický podtón. Muži, kteří se zaváží ji splnit a nepodaří se jim to, musí darovat jeden dolar (22 korun) za každý den, který zbývá do konce listopadu, týmu Seas, který pomáhá čistit oceán.

Související obsah

Někteří muži v minulosti tvrdili, že jim výzva pomohla zbavit se závislosti, někteří zdravotníci ji ale odsuzují a považují za nesprávnou.

Výzvy na sociálních sítích jsou stále v kurzu. Listopadu se také mimo jiné týká o něco známější z nich Movember, při kterém si muži nechávají narůst knír, aby tím upozornili na mužskou rakovinu prostaty.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz