Výzva

Před šílenou výzvou varuje policie. Lidé vystupují za jízdy z auta

Před šílenou výzvou varuje policie. Lidé vystupují za jízdy z auta

Lidé jsou všehoschopní. Dokazuje to další šílená internetová výzva, kvůli které řidiči za jízdy vystupují ze svých aut, aby natočili taneční video. A riskují nejen svoje životy. Před výzvou InMyFeelings už varuje i policie. Jak takové “zábavné“ video může dopadnout, se podívejte ve vloženém videu. A to je jen pár vybraných šílenců, internetem jich kolují tisíce.

Úřady a policie po celém světě varuje před nesmyslem, který se šíří sociálními sítěmi. Statisíce lidí zveřejnili záběry, na kterých za jízdy pouštějí volant, vystupují z auta a vedle otevřených dveří tančí.

Proč? Původně šlo o nevinnou výzvu populárního amerického bloggera Shiggyho, který na konci června natočil na ulici svůj taneček na píseň rappera Drakea In My Feelings. Přidaly se k němu statisíce lidí na celém světě včetně celebrit, pod hashtagem #InMyFeelingsChallenge je na Instagramu přes 600 tisíc příspěvků, další statisíce pod různými modifikacemi.

Související obsah

Jenže někteří z nich povýšili tuhle virální výzvu na mnohem pitomější úroveň a začali se natáčet vedle svých jedoucích aut.

Riskují svoje zdraví a životy a ohrožují i další lidi na silnicích. Mnohé pokusy už skončily hodně tvrdě, další lidé pády a nárazy předstírají, aby byli co nevtipnější. Před výzvou, která bývá označována také jako “Kiki chalenge“ nebo “Keke challenge“, už varovaly úřady a policie v USA, Španělsku nebo Spojených arabských emirátech, v Egyptě rovnou podobné “srandičky“ zakázali a “tanečníci“ můžou skončit ve vězení.

Je nepochopitelné, že dospělí lidé potřebují takové varování, aby si uvědomili, že podobné kousky mohou být smrtelně nebezpečné.

Bezpečnostní expert americké televize CBS vypočítal, jakých přestupků se zmínění blázni dopouštějí: Za jízdu bez bezpečnostních pásů a porušení dalších předpisů o bezpečnosti a plynulosti silničního provozu vypočítal pokutu na zhruba 1000 dolarů. Ale riziko je samozřejmě ještě mnohem větší.

Související obsah

"Tohle je nejen ta nejblbější věc, kterou jsem kdy viděl na internetu, ale zároveň sami sebe i ostatní ohrožujete,“ varoval Steve Montiero. “Je třeba si promluvit o zdravém rozumu. Proč by někdo s normálním uvažováním opouštěl vozidlo, nechal ho bez kontroly a šel vedle něj a pokoušel se o tanec? Nemám tušení,“ vyslovil Montiero to, co napadá asi každého normálně uvažujícího řidiče.

Virální videa každopádně pomáhají Drakeovu singlu In My Feelings a celému albu Scorpion držet se na předních příčkách hitparád…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události