Krimi

Tragická nehoda na Svitavsku. Cyklista nepřežil srážku s autem

Tragickou nehodu cyklisty vyšetřují od úterního rána policisté na Svitavsku. Šestačtyřicetiletý muž zemřel po srážce s protijedoucím vozem. Jak k nehodě došlo, zatím policisté neví. Podle prvních informací, které muži zákona zjistili, se nehoda stala v zatáčce. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu, cyklista zřejmě byl dostatečně osvětlen.

Neštěstí se stalo v úterý po šesté hodině ráno u obce Cerekvice nad Loučnou na Svitavsku. Cyklista se v zatáčce srazil s autem, na místě bohužel zemřel. 

Podle policistů, kteří na místo dorazili, měl 46letý muž na sobě i na kole reflexní prvky. "Cyklista měl na sobě oranžovou reflexní bundu, když jsme dorazili na místo, na kole stále blikalo světlo," řekla policejní mluvčí Eva Maturová. Cyklista tak zřejmě měl správné vybavení.

Související obsah

​U muže, který řídil auto, policisté provedli dechovou zkoušku. Žádný alkohol ani jiné návykové látky se u 31letého řidiče neprokázaly. U cyklisty vyloučí případný alkohol v krvi pitva.

Přesná příčina nehody je předmětem vyšetřování. Podle policistů zatím není jasné, jak přesně se nehoda stala. Zatím se ví akorát to, že řidič a cyklista jeli proti sobě a srazili se mimo obec v zatáčce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz