Zahraničí

Tereza H. si na návrat do Česka počká. Pár dnů ještě zůstane ve vězení

Návrat Terezy Hlůškové zpět do Česka nebude zřejmě tak rychlý, jak se předpokládalo. Ženu zavřenou v Pákistánu za údajné pašování drog v pondělí odvolací soud osvobodil, ale kvůli administrativním průtahům pravděpodobně vězení opustí až v pátek. A vycestovat ze země tak bude moci asi až příští týden.

Díky advokátovi Saif ul Malúkovi se může Tereza Hlůšková opět smát. Od rozsudku se uvidí poprvé ve středu. "Řeknu jí: Jsi volná holka a můžeš jít, kam chceš," radoval se právník.

Pár dní to ale ještě potrvá. Ač je případ velmi mediálně sledovaný, pákistánský úřední šiml zase tak rychle neřehtá. "Mělo by to být teprve v pátek, kdy bude oficiálně doručeno písemné rozhodnutí soudu," vysvětlila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Podle Davidové by Tereza mohla přiletět do České republiky někdy na konci příštího týdne. O to, kde žena mezi propuštěním a odletem bude, se zřejmě postará česká ambasáda.

Související obsah

Letenku z Pákistánu prý koupí Tereze rodina. Čeká jen na přesné datum, kdy jí tamní úřady dovolí vycestovat.

Televizi Nova se podařilo spojit s dlouholetým kamarádem Terezy. "Celé čtyři roky jsem byl s Terkou v kontaktu prostřednictvím jedné nejmenované Pákistánky, která ji tam navštěvovala a předávala jí dopisy ode mě, a naopak posílala dopisy od Terky pro mě. To, že bude mít odvolací soud, jsem věděl, a doufal jsem, že se pravda ukáže. Mám obrovskou radost, že ji zanedlouho uvidím," řekl.

V kufru tehdy 21leté Terezy Hlůškové našli v lednu 2018 celníci devět kilo heroinu. Žena od počátku tvrdí, že o drogách nevěděla. Odseděla si téměř čtyři roky.

ls, kv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz