Domácí

Armáda se levně zbavuje majetku. Nabízí pozemky i bunkry

Armáda se levně zbavuje majetku. Nabízí pozemky i bunkry
Zdroj: army.cz

Ministerstvo obrany opět zkouší prodat nepotřebný nemovitý majetek. V úterý zveřejnilo seznam dalších nemovitostí, které si veřejnost může odkoupit. V nabídce jsou například bunkry –⁠ řopíky, tentokrát osm nových, které ještě v nabídce nikdy nebyly. Koupit můžete ale i jiné pozemky.

Ministerstvo obrany aktuálně nabízí veřejnosti k odkoupení 37 nemovitých položek. V souhrnu za ně resort chce inkasovat 60,5 milionu korun. Celkem 19 nemovitostí je v nabídce úplně poprvé. 

Nejdražší položkou je velký pozemek s rozlohou 1,2 hektaru v Praze-Hloubětíně. Za něj ministerstvo chce 31 milionů korun. Nachází se nedaleko letiště Kbely, ale je od něj oddělen ulicí Novopackou. Nachází se také v sousedství zahrádkářské kolonie. 

V okolí Prahy ale nabízí armáda i další pozemky. Nejvíce jich je v Lešanech na Benešovsku. Nejlevnější z nich jsou za 22 000 korun. Ministerstvo obrany ale prodává pozemky i na Moravě. Nejvíce jich nabízí v Moravskoslezském kraji na Opavsku a Bruntálsku. Zde se jedná hlavně o bunkry "řopíky". V dalších částech republiky se pak jedná o Žatecko, Jihlavu nebo Hradec Králové. 

Související obsah

​Nabídka pozemků

Zachovalý a málo poškozený bunkr "řopík" se nachází u polských hranic v obci Dolní Lutyně na Karvinsku. Nachází se asi 1 kilometr od obce v menším lesíku. Blízko se nachází železniční trať. Zaplatíte za něj minimálně 27 330 korun.

Další "řopík" nabízí armáda kousek od centra obce Horní Benešov na Bruntálsku. Nachází se uprostřed pastviny asi 50 metrů od cyklostezky. Armáda za něj požaduje minimálně 26 000 korun.

"Řopík" nabízí armáda také v Králickém Sněžníku. Nachází se asi kilometr od Starého Města pod Králickým Sněžníkem v blízkosti turistické trasy. Kolem se nacházejí sruby. U objektu bylo zahájeno řízení o prohlášení za kulturní památku. Cena bunkru začíná na 85 000.

Nejlevnější bunkr začíná na 10 900 korunách. Nachází se v obci Horní Životice na Bruntálsku přímo vedle elektrické rozvodny. Blízko se pak nachází silnice.

Pokud nehledáte bunkr, v Jihlavě pak Ministerstvo obrany nabízí pozemek asi dva kilometry od centra města s velmi dobrou dostupností. Jedná se o pozemek nepravidelného tvaru o výměře 244 m2. Pozemek je ale neudržovaný.

Poměrně velké pozemky nabízí armáda na Žatecku. Pozemek lichoběžníkového tvaru o velikosti 0,5 hektarů se nachází v blízkosti dálnice D7. V sousedství je průmyslová zóna, pozemek pak spadá do katastru obce Staňkovice u Žatce. Jeho cena začíná na 795 000. Dále zde pak armáda nabízí pozemky o velikosti 0,3 hektaru a 0,6 hektaru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz