Snídaně s Novou

Koalice se dohodly na smlouvě. V USA nejspíš začnou očkovat děti. Pusťte si ranní podcast

Kvůli sílící epidemii dochází k zaplňování kapacit nemocnic. Ve vysílání jsme se ptali, jak to vypadá například ve Valašském Meziříčí. Přes 12 hodin trvalo jednání koalic Spolu a PirStan. Politici se ale nakonec dohodli na smlouvě, programu a také na rozdělení ministerstev. Ve Spojených státech se zřejmě už příští rok začnou očkovat proti koronaviru děti od 5 do 11 let. Tamní Centrum pro kontrolu nemocí totiž doporučilo ke schválení novou vakcínu firmy Pfizer. O tom všem je Přehled Snídaně s Novou s datem 3. listopadu 2021. Nabízí ale mnohem víc.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz