Počasí

Do Krušných hor dorazila chumelenice, zbarvily se do bíla. Sněží i na Šumavě

Čtvrteční počasí je bohaté na srážky. Zatímco na většině území prší, na hory dorazila sněhová nadílka. Především v Krušných horách se chumelilo, sněží ale také například na Šumavě. Během dne ale budou srážky postupně ustávat.

Zataženo a deštivo, tak začal čtvrtek na většině území České republiky. Podle předpovědi meteorologů by měl být především na horách na severozápadě a severu Čech déšť vydatnější a v polohách nad 1 000 metrů se postupně změnit v déšť se sněhem nebo sněžení.

To se nakonec naplnilo, v Krušných horách od dopoledních hodin hustě sněží. Záběry z webkamery Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ukazují, že Klínovec leží pod vrstvou bílé pokrývky. Sněží ale i na Šumavě. Během dne ale budou srážky pozvolna od jihu ubývat.

https://www.facebook.com/meteopress/posts/10158989879683710

Maximální teploty jsou ve čtvrtek velmi rozdílné. Pohybují se od 5 stupňů na západě až po 17 stupňů na východě. Zejména ve východní polovině Česka také hrozí silný vítr. V nárazech může dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách až 90 km/h.

Předpověď na víkend

V pátek bude převážně oblačno až zataženo, jen na jihovýchodě ráno a dopoledne bude jasno. Ojediněle se místy dostaví přeháňky nebo déšť, v polohách nad 800 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer bude oblačnosti ubývat.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 7 do 11 stupňů, na západě bude pouze kolem 6 stupňů. V noci bude od 6 do 2 stupňů, při zmenšené oblačnosti a slabém větru mohou teploty klesnout na nulu.

Související obsah

​S nástupem víkendu déšť vystřídá sluníčko. V sobotu bude většinou polojasno, místy meteorologové předpovídají mlhy, a to i mrznoucí. Přes den se teploty vyšplhají na 7 až 11 stupňů, při mlze a nízké oblačnosti ale nepřesáhnou 5 stupňů. V noci klesnou na 4 až nula stupňů, při zmenšené oblačnosti až na -2 stupně.

V neděli bude většinou polojasno, ojediněle se objeví mlhy, které opět budou i mrznoucí. V průběhu dne se ale slunečné počasí opět změní v deštivé. Oblačnosti bude postupně přibývat od severozápadu a později bude, zejména v Čechách, místy pršet. V polohách nad 1100 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové.

Nejvyšší denní teploty budou opět od 7 do 11 stupňů. Ráno bude velmi chladné, noční teploty se budou pohybovat od 2 do -2 stupňů Celsia.

Předpověď počasí na pátek 5. listopadu:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz