Zahraničí

Při přestřelce gangů v luxusním mexickém letovisku zahynuli dva lidé

Střelba ze samopalů způsobila ve čtvrtek na pláži luxusního letoviska v Mexiku pořádnou paniku. Podle policie si vyřizovaly účty gangy drogových dealerů, dva z nich zůstali na místě mrtví. Turisté vyvázli bez zranění.

Konflikt vypukl ve tři odpoledne místního času v pětihvězdičkovém resortu na břehu Karibského moře asi 30 kilometrů jižně od Cancúnu, informovala zahraniční média.

Policie uvedla, že po sobě na pláži začali střílet drogoví dealeři. Podle svědků padly stovky výstřelů, ozývaly se dávky ze samopalů. Šokovaný host popsal, že se mu jeden ze střelců podíval do očí: "V tu chvíli jsem si myslel, že je po mně." Schoval se pod plážové lehátko, odkud ho po hodině vysvobodili policisté.

Související obsah

​Turisté i personál v nastalé panice utekli do vstupní haly hotelu. Další rekreanti se zabarikádovali ve svých pokojích.

Na pláži zůstali dva mrtví gangsteři, po ostatních se dle prvních informací slehla zem. Nikomu z turistů, většinou Američanů, ani ze zaměstnanců se nic vážnějšího nestalo.

Desítky kilometrů dlouhá Mayská riviéra na poloostrově Yucatan patří mezi nejnavštěvovanější přímořské mexické oblasti. Do turistického ráje však v poslední době proniká kriminalita. Počet násilných trestných činů zde stoupl od roku 2019 téměř osmkrát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz