Zahraničí

Muži chtěli skokem do jezera uniknout včelám. Voda byla plná piraní

Muži chtěli skokem do jezera uniknout včelám. Voda byla plná piraní
Zdroj: profimedia.cz

Tři muži v Brazílii rybařili na okraji jezera, když je napadl hmyz. Naskákali do vody, ta byla však plná dravých ryb. Jeden z mužů se z jezera už živý nedostal. Záchranáři našli jeho tělo čtyři metry od břehu a se známkami svědčícími o útoku zvířat.

Neuvěřitelnou smůlu měl 30letý Brazilec z oblasti Minas Gerais. Když se dvěma kamarády rybařil u jezera, zaútočily na ně včely. Všichni tři se ihned vrhli do vody, která byla ale plná dravých piraní. Na příběh upozornil britský deník Daily Mirror.

Zatímco dvěma mužům se povedlo vyškrábat se z jezera plného dravých ryb, třetí se začal topit a nepodařilo se mu dostat se ven. Potápěči nakonec našli jeho tělo čtyři metry od břehu. Na obličeji, uších a dalších částech těla našli stopy po útoku dravých ryb.

Není zatím ale jasné, jestli se muž utopil, nebo zemřel na následky útoku piraní, potápěči ale uvedli, že tělo našli v poloze, která obvykle nasvědčuje utonutí. ​Jeden z kamarádů nešťastníka byl i majitelem pozemku, na kterém k tragédii došlo.

Související obsah

Ve vodách jihoamerických řek a jezer žije až 30 druhů piraní. Koupání blízko rybařících lidí pak zvyšuje šanci napadení rybou, jelikož piraně lákají jak návnady, tak i ostatní ryby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz