Zahraničí

Právník bude požadovat pro Terezu H. tučné odškodné. Může si říct o obří sumu

Češka Tereza Hlůšková opustí podle posledních informací věznici v Pákistánu až začátkem příštího týdne. Na svobodu se mohla přitom dostat už v pátek, ale soudce prý stále ještě nepodepsal příkaz k jejímu propuštění. Podle jejího právníka je to ale v Pákistánu obvyklé.

Už v pátek mohla být na svobodě, víkend ale podle všeho stráví Tereza Hlůšková ještě za mřížemi. Pákistánská soudní mašinerie nemele zrovna nejrychleji. "Zítra by na to soudce mohl mít čas a v pondělí ji snad pustí," uvedl advokát Saif ul Malúk.

Terezu zprostil soud obžaloby v pondělí. V Česku už by byla z vězení nejspíš dávno venku. "Bezodkladně by byl ten člověk propuštěn. Tedy v den, kdy padl zprošťující výrok," vysvětlil advokát Jaroslav Ortman.

V Pákistánu to ale chodí jinak. "Absolutně normální. Obvykle říkají dva až tři dny, ale trvá to spíš týden či dva. Někdy i měsíc," upozornil.

Související obsah

​Takové prodlevy by se Češka bát neměla. Před odletem ale ještě musí projít PCR testy na covid a hlavně dostat zpátky pas. Úřady tvrdí, že zdržovat nebudou. "Už máme příslib, že to bude v nejkratší možné době," uvedl europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský (SPOLU).

Termín Terezina předpokládaného návratu do České republiky se zatím nemění. Mělo by to být koncem příštího týdne. "S ohledem na výslovné přání rodiny nebudeme sdělovat další podrobnosti," sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru našli devět kilogramů heroinu. Tvrdí, že o nich nevěděla. Advokát soud přesvědčil, že důkazů bylo málo. Za téměř čtyři roky věznění bude pro svou klientku požadovat odškodné. "Může chtít třeba deset miliard rupií (1,3 miliardy korun). Soud pak musí vzít v potaz reálnou újmu," upozornil advokát.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz