Zahraničí

Astronautům nefunguje toaleta, k návratu na Zem si musí navléct plenky

Velká nepříjemnost čeká astronauty, kteří se v neděli vrací z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Při návratu na Zem se budou muset obejít bez důležitého zařízení.

Celkem 20 hodin musí strávit čtveřice astronautů v kapsuli SpaceX, v níž se budou vracet z ISS. A po celých těch 20 hodin jim nebude fungovat toaleta. Informaci o nepříjemné poruše přinesla agentura AP.

Posádka si tak na zpáteční cestu musí navléct plenky. Podle autronautky Megan McArthurové (na titulním snímku zcela vpravo) je tato situace "suboptimální", ale zvládnutelná. "Lety ve vesmíru jsou plné drobných nástrah. Toto je jen jedna z nich a my si s ní poradíme. Není to nic, co by snad mohlo budit nějaké obavy," dodala na páteční tiskové konferenci.

Související obsah

​Ačkoliv se posádka z ISS měla vrátit až poté, co tam přiletí nový tým složený ze dvou Američanů a dvou Rusů, bylo nakonec rozhodnuto, že se s vesmírnou stanicí rozloučí již v neděli. Odlet ze Země je totiž už o týden zpožděný jednak kvůli počasí, jednak kvůli zdravotním obtížím jednoho astronauta. A nejbližší další termín odletu je až ve středu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz