Zahraničí

Trump obvinil Baldwina kvůli smrti kameramanky: "Je cvok, možná zbraň nabil sám!"

Trump obvinil Baldwina kvůli smrti kameramanky: "Je cvok, možná zbraň nabil sám!"
Zdroj: Profimedia

Bývalý prezident Donald Trump během rozhlasového rozhovoru osočil herce Aleca Baldwina z toho, že úmyslně zastřelil při natáčení filmu kameramanku Halynu Hutchinsovou. Podle Trumpa je Baldwin problémový.

Podle exprezidenta Spojených států Donalda Trumpa je za smrt kameramanky Halyny Hutchinsové zodpovědný herec Alec Baldwin. "Dle mého názoru s tím měl něco společného. Kdo by vzal zbraň, namířil ji na kameramana a stiskl spoušť? Nikoho si nedovedu představit," řekl se Trump. Uvedl v rozhovoru pro pořad konzervativního moderátora Chrise Stigalla. 

Bývalá americká hlava státu zároveň podotkla, že Baldwina vnímá jako "problémového muže". "Něco s ním není v pořádku, je hrozně těkavý. Je to cvok. Pere se s reportéry," uvedl Trump. Prohlásil, že kdyby jemu někdo dal zbraň, tak z ní několikrát zkusí vystřelit do vzduchu. Podle Trumpa je také divné, že zbraň mířila při natáčení na kameramanku, a nikoliv na herečku.

Související obsah

Režisér Joel Souza už na téma, proč Baldwin mířil na kameramanku, vypovídal. Policistům napsal, že Alec Baldwin nacvičoval scénu, kdy seděl na kostelní lavici a tasil zbraň přímo do kamery. V danou chvíli však pistole vystřelila, uvedla například stanice BBC.

"Je zvláštní, že zbraň byla nabitá. Možná ji nabil sám," obvinil Trump Baldwina. "Je s ním něco špatně, je to nemocný muž. Sleduju ho už dlouho. Jeho imitování mě bylo hrozné. Kdyby byl dobrý, ale já nesouhlasil s jeho politikou, tak řeknu, že byl dobrý, ale nebyl. Je s ním něco špatně. Je to nemocný člověk," myslí si bývalý prezident.

Trump zároveň přiznal, že Baldwina nemá zrovna v lásce. "Nemám ho rád. Vlastně ho ani neznám," nechal se slyšet. Baldwin Trumpa několikrát parodoval v zábavním pořadu Saturday Night Live.

Do Aleca Baldwina se pustil také Donald Trump mladší. "Zbraně lidi nezabíjí. Alec Baldwin zabíjí lidi." Fotografie triček právě s tímto nápisem totiž sdílel na svých sociálních sítích. Trump mladší dokonce sdílel odkaz na web, kde se podobné zboží prodává na 27,99 dolarů (zhruba 610 korun).

Související obsah

Při natáčení filmu Rust na konci října zastřelil Alec Baldwin kameramanku Halynu Hutchinsovou a těžce zranil režiséra Joela Souzu. Herec měl ve filmu hrát nechvalně známého psance, jehož 13letého vnuka odsoudí za neúmyslnou vraždu. Vyšetřovatelé se případem stále zabývají.

Baldwinovi měl předat zbraň asistent režie David Halls. Podle jeho právničky však nebylo jeho povinností zkontrolovat, zda je použití pistole bezpečné. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku a těžce zranil režiséra. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz