Zahraničí

Právnička muže, který dal Baldwinovi nabitou zbraň: Není to jeho chyba!

Právnička muže, který dal Baldwinovi nabitou zbraň: Není to jeho chyba!
Zdroj: TV Nova

Asistent režie David Halls, který měl předat při natáčení filmu Rust Alecu Baldwinovi nabitou zbraň, nenese zodpovědnost za to, že se neujistil, že je použití pistole bezpečné. Tvrdí to jeho právnička Lisa Torracová.

Podle právničky Lisy Torracové, která zastupuje asistenta režie Davida Hallse, nebylo jeho povinností zkontrolovat, zda je použití pistole bezpečné. Nabitou zbraň měl předat při natáčení filmu herci Alecu Baldwinovi. Ten s ní následně zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou a těžce zranil režiséra Joela Souzu.

"Není zodpovědný za to, aby to kontroloval," prohlásila v rozhovoru Lisa Torracová. Podle portálu Daily Mail je to však v rozporu s Hallsovým předchozím přiznáním, že měl zbraň předem zkontrolovat.

Související obsah

"David oznámil, že incident však nebyl úmyslným činem," napsal jeden z detektivů ve zprávě. Zraněný 42letý režisér Joel Souza policii sdělil, že jeho asistent měl zbraň zkontrolovat, ale neví, zda to skutečně udělal.

"Očekávat, že asistent režie zkontroluje střelnou zbraň, je jako říct asistentovi, aby zkontroloval úhel kamery nebo zvuk a osvětlení," myslí si právnička Lisa Torracová.

Právní zástupkyně Davida Hallse zároveň trvá na tom, že v den tragické události se zbraní nijak nemanipuloval. "Že můj klient měl popadnout zbraň a podat ji Baldwinovi, to se nestalo," tvrdí právnička. I to je však údajně v rozporu s údaji, se kterými pracují vyšetřovatelé.

Tragická nehoda se stala při natáčení filmu Rust, v tom měl Alec Baldwin hrát nechvalně známého psance, jehož 13letého vnuka odsoudí za neúmyslnou vraždu. Natáčení po incidentu přerušili, pokračovat by ale mělo příští měsíc.

Policie už tuší, proč Baldwin zastřelil kameramanku. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz