Krimi

Policie hledá tři muže kvůli únosu psa v metru. Zvíře pak našli zmrzačené na ulici

Policisté v souvislosti s pátráním zveřejnili záběry z bezpečnostních kamer. Zachycují trojici mužů, kteří měli na trase metra Chodov – Muzeum okrást spícího cestujícího o psa. Zbídačené zvíře našli o několik dní později ve zbídačeném stavu v Riegrových sadech. Podle vyšetřovatelů pes ani nemohl došlápnout na zadní nohy.

Policisté od konce srpna pátrají po trojici mužů podezřelé z krádeže psa, doposud bezvýsledně. Zveřejnili proto záběry z bezpečnostních kamer a žádají o pomoc veřejnost. 

"V soupravě metra jedoucím ze stanice Chodov do stanice Muzeum, využili spánku poškozeného a v nestřeženém okamžiku mu odřízli vodítko, na kterém měl přivázaného křížence pražského krysaříka a německého pinče. Toho následně odcizili a vystoupili s ním ve stanici Muzeum," popsala bližší okolnosti krádeže policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

​Na kamerových záznamech je vidět muž, který nese psa a jeho dvoučlenný doprovod. "Pokud trojici na záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158," vyzvala mluvčí.

Majitel čekal na zprávy o psovi čtyři dny. Právě tak dlouho trvalo, než zvíře našel neznámý muž v Riegrových sadech v Praze 2. Podle policistů byl pejsek zraněný, nemohl ani došlápnout na zadní končetiny.

"Policisté celý případ v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi," upozornila Siřišťová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz