Zahraničí

Musk nechal o svém bohatství rozhodovat na Twitteru, musí prodat 10 procent akcií

Miliardář a momentálně nejbohatší člověk světa Elon Musk by měl prodat 10 procent svých akcií společnosti Tesla, kterou zároveň vede jako generální ředitel. O prodeji rozhodli uživatelé sociální sítě v anketě. Musk s návrhem přišel poté, co začali američtí zákonodárci řešit zdanění miliardářů.

Důležité životní a byznysové rozhodnutí na základě ankety na Twitteru, tak rozhodl Elon Musk o prodeji akcií v hodnotě zhruba 21 miliard korun.  „V poslední době se hodně mluví o tom, že nerealizované zisky jsou prostředkem k vyhýbání se daním. Takže navrhuji, že prodám deset procent svých akcií Tesly. Podporujete to?“ zeptal se miliardář na Twitteru.

Pro se vyjádřilo 58 procent lidí, proti 42 procent. Musk prohlásil, že se výsledkem bude řídit, akcie by tedy měl skutečně prodat. Musk údajně vlastní zhruba 22 procent akcií Tesly a podle agentury Bloomberg je v současnosti nejbohatším člověkem na světě. Má majetek v hodnotě zhruba 7,4 bilionu korun. Jenže neplatí daně a podle svého vyjádření ani nemůže.

Související obsah

​"Všimněte si, že nikde nedostávám výplatu ani žádné bonusy. Mám jen akcie. Jediný způsob, jak můžu zaplatit daně, je když prodám akcie," nechal se slyšet Musk.

Akcie Tesly dosahují v posledních dnech rekordních hodnot. Za poslední rok se jejich cena téměř ztrojnásobila a jen za poslední dva týdny vzrostla o více než 40 procent. Podle odborníků jsou velmi nadhodnocené

Ve Spojených státech jsou miliardáři terčem kritiky. Tu odstartovala červnová analýza, která ukázala, že někteří z nich neodvedli v posledních letech vůbec žádné daně. Situaci chce řešit americký kongres. Administrativa prezidenta Joea Bidena by daně vybrané od nejbohatších lidí světa chtěla použít například pro sociální a klimatické programy.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz