Zahraničí

Terezu H. po propuštění přesunou na tajné místo. Tohle vše musí podstoupit

Terezu H. po propuštění přesunou na tajné místo. Tohle vše musí podstoupit
Tereza H. v Pákistánu Zdroj: Profimedia

Ani v pondělí ještě nebude Češka Tereza Hlůšková na svobodě. Za mřížemi stále čeká na to, až soudce zpracuje příkaz k jejímu propuštění. TN.cz to prozradil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který zároveň nastínil, co mladou ženu po propuštění čeká.

Za mřížemi strávila Tereza H., odsouzená za pašování drog, téměř čtyři roky. Nyní má svobodu prakticky na dosah, stále ještě ale neví, kdy ji z vězení propustí.

Odvolací soud ji zprostil obžaloby minulý týden a pákistánské úřady prý dělají vše nezbytné, aby mohla zemi opustit co nejdřív. Doufala, že z centrální věznice v Láhauru vyjde už v pátek. Ani pondělí ji ale vytouženou svobodu podle europoslance Zdechovského nepřineslo. "Soudce zpracovává příkaz k propuštění," vysvětlil, proč celý proces trvá tak dlouho.

Související obsah

​Zdechovský přímo v Pákistánu už dříve jednal s tamním ministrem zahraničí. Ten ho ubezpečil, že udělá maximum pro to, aby se veškeré formality vyřídily co nejdříve a Tereza mohla odcestovat domů. Čeká ji ale ještě daleká cesta. Po propuštění musí dál několik dnů v Pákistánu zůstat a počkat, dokud se jí nevrátí osobní věci a nedostane zpět svůj cestovní pas.

"Během toho se bude muset nechat otestovat na covid, aby mohla vycestovat, musí se vyřídit doklady a letenka," upozornil Zdechovský s tím, že Tereza do té doby bude pod nepřetržitou ochranou. Kdo na ni bude dohlížet, europoslanec ale neupřesnil. "Do doby svého odletu bude na utajovaném místě," prozradil pouze.

O ochranu stojí nejen Tereza, ale i její rodina. "Teď mě zajímá pouze jediné. A to je, aby Terezka bezpečně a co nejdříve přicestovala domů," prozradil otec Terezy, kterého se TV Nova na začátku listopadu podařilo kontaktovat.

Odvolací soud Terezu H. zprostil obžaloby 1. listopadu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz