Krimi

Psychiatra Cimického kvůli obviněním ze znásilnění vyšetřuje kriminálka

Psychiatra Cimického kvůli obviněním ze znásilnění vyšetřuje kriminálka
Psychiatr Jan Cimický Zdroj: Profimedia

Pražská policie začala v pondělí vyšetřovat psychiatra Jana Cimického. Už několik žen z řad jeho pacientek ho obvinilo ze sexuálních útoků. První z nich byla koncem října dcera zpěvačky Nadi Urbánkové Jana Fabiánová. Renomovaný lékař obvinění odmítá.

Fabiánová se měla stát obětí Cimického před 20 lety za dveřmi jeho ordinace. Tehdy si to nechala pro sebe, promluvit po takové době ji přimělo psychiatrovo jméno na seznamu vyznamenaných prezidentem k 28. říjnu.

"Podle mého názoru měl Jan Cimický již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i nadále mlčet. Fakt, že se rozhodl přijmout z rukou prezidenta ČR Medaili Za zásluhy je pro mě poslední kapkou, kterou můj pohár mlčení definitivně přetekl. Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi," napsala Fabiánová na facebook.

V pondělí začala Cimického vyšetřovat policie. "Od dnešního dne se tím na základě zveřejněných informací zabývají pražští kriminalisté," řekl TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté ženy a svědky vyzvali, aby se s případnými dalšími informacemi ozvali na telefonní číslo 603 457 989.

Související obsah

V neděli se k ní přidaly další tři ženy, jejichž svědectví přinesl pořad 168 hodin. Dvě z nich byly pacientkami Psychiatrické nemocnice Bohnice, kde Cimický působil v letech 1981 až 1996.

"Vždy to skončilo stejně. Nevím přesně, jak se to stalo, prostě mi strčil přirození... Vlastně jsem ho musela uspokojit rukou. Pak mi ještě tlačil hlavu do rozkroku, takže tam vzniklo to, že jsem ho uspokojovala orálně. Potom, co se to stalo, jsem se vyzvracela, protože se mi udělalo špatně. On se tomu spíš smál: Ježíš, holka, na to si zvykneš," tvrdila v pořadu jedna z nich. Později měly přijít výhrůžky léčbou elektrošoky a ze strachu i každodenní intimní styk.

​"Není to pravda!" reagoval Cimický už před týdnem na výroky dcery zpěvačky Nadi Urbánkové. Na dotaz TN.cz o policejním vyšetřování dosud neodpověděl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz