Videoreportáž

Crew Dragon se vrátila na Zemi, astronauté strávili 200 dní na ISS

Vesmírná loď Crew Dragon společnosti SpaceX v úterý ráno středoevropského času přistála v Mexickém zálivu poblíž Floridy. Posádku tvořili Američané Shane Kimbrough a Megan McArthurová, Japonec Akihiko Hošide a Francouz Thomas Pesquet. Čtveřice astronautů strávila 200 dní na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), brzy je vystřídají další kolegové. Cesta z oběžné dráhy trvala přibližně osm hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz