Počasí

Kdy už se dočkáme sněhu? ČHMÚ zveřejnil měsíční předpověď počasí

Zdá se, že milovníci zimy se za sněhem budou muset vydat do hor. Celý listopad by totiž mělo být poměrně teplo, a sněhové podmínky tak v nižších polohách nebudou ideální. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Pokud se těšíte na přívaly sněhu i v nižších polohách, budete si muset zřejmě ještě počkat. Zatímco na horách už je místy bílo, ve zbytku republiky se budou denní teploty až do konce listopadu pohybovat stále několik stupňů nad nulou. I kdyby zasněžilo, sníh by tak rychle roztál.

Podle ČHMÚ bude listopad teplotně průměrný až podprůměrný, co se teplot i srážek týče. To samé platí pro prvních pět dnů v prosinci. Nejteplejší by měl být tento týden, kdy by se měly průměrné denní teploty pohybovat okolo 7 °C. V následujících třech týdnech meteorologové očekávají, že se ochladí na 3 až 6 °C.

Související obsah

​​"Týdenní průměry nejnižších nočních teplot očekáváme v prvním týdnu předpovědi (8.11. až 14.11.) kolem +2 °C, ve druhém, třetím a čtvrtém týdnu předpovědi (15.11.-5.12.) kolem -1 °C," uvádí ČHMÚ.

Pršet by mělo v následujících dnech jen málo, další tři týdny by se srážky (ať dešťové či sněhové) měly pohybovat v mezích dlouhodobého průměru.

V listopadu se průměrné teploty obvykle pohybují okolo 3,5 °C. Jako nejchladnější hodnotí ČHMÚ rok 1965, kdy průměrná teplota za měsíc klesla na -0,8 °C. Naopak nejtepleji bylo v roce 2006, kdy odborníci naměřili 6,7 °C.

Předpověď počasí na úterý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz