Počasí

Kdy už se dočkáme sněhu? ČHMÚ zveřejnil měsíční předpověď počasí

Zdá se, že milovníci zimy se za sněhem budou muset vydat do hor. Celý listopad by totiž mělo být poměrně teplo, a sněhové podmínky tak v nižších polohách nebudou ideální. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Pokud se těšíte na přívaly sněhu i v nižších polohách, budete si muset zřejmě ještě počkat. Zatímco na horách už je místy bílo, ve zbytku republiky se budou denní teploty až do konce listopadu pohybovat stále několik stupňů nad nulou. I kdyby zasněžilo, sníh by tak rychle roztál.

Podle ČHMÚ bude listopad teplotně průměrný až podprůměrný, co se teplot i srážek týče. To samé platí pro prvních pět dnů v prosinci. Nejteplejší by měl být tento týden, kdy by se měly průměrné denní teploty pohybovat okolo 7 °C. V následujících třech týdnech meteorologové očekávají, že se ochladí na 3 až 6 °C.

Související obsah

​​"Týdenní průměry nejnižších nočních teplot očekáváme v prvním týdnu předpovědi (8.11. až 14.11.) kolem +2 °C, ve druhém, třetím a čtvrtém týdnu předpovědi (15.11.-5.12.) kolem -1 °C," uvádí ČHMÚ.

Pršet by mělo v následujících dnech jen málo, další tři týdny by se srážky (ať dešťové či sněhové) měly pohybovat v mezích dlouhodobého průměru.

V listopadu se průměrné teploty obvykle pohybují okolo 3,5 °C. Jako nejchladnější hodnotí ČHMÚ rok 1965, kdy průměrná teplota za měsíc klesla na -0,8 °C. Naopak nejtepleji bylo v roce 2006, kdy odborníci naměřili 6,7 °C.

Předpověď počasí na úterý:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz