Domácí

To byl fofr. Adélka z babyboxu už má novou rodinu, odložena byla před týdnem

To byl fofr. Adélka z babyboxu už má novou rodinu, odložena byla před týdnem
Zdroj: Krajská nemocnice Liberec

Teprve minulou středu cvakla dvířka babyboxu v Liberci a týden na to už odložená holčička míří do náruče svých nových rodičů. O osudu Adélky informovala liberecká krajská nemocnice, podle níž je holčička zdravá.

O novorozencích odložených do babyboxu se veřejnost mohla dočíst již více než dvěstěkrát. Jen málokdy se ale lidé dozvědí o jejich dalším osudu. O to víc u srdce zahřeje příběh Adélky, která byla minulý týden odložena do babyboxu v Liberci.

Neumytá holčička měla pupečník zavázaný gumičkou a zabalená byla do plyšové deky. Jméno Adélka jí dal nejmladší syn zakladatele sítě babyboxů v České republice Ludvíka Hesse Antonín Václav. Pro libereckou nemocnici se jednalo už o osmé miminko z babyboxu.

V úterý nemocnice informovala o tom, že se holčička těší dobrému zdraví a je krásná. A co je nejlepší, ve středu, přesně týden po odložení, odjíždí do své nové rodiny.

Související obsah

​"Na cestu dostane svůj vlastní kufřík s údaji o narození, fotoalbem z prvních dní, památníčkem, ručně vyrobenými hračkami, oblečkem, lahvičkou a dudlíkem. To vše jsou dárky z projektu "Život v kufříku", který je určen dětem odloučeným od svých biologických rodičů," vysvětluje Krajská nemocnice Liberec.

"Šťastnou cestu Adélko (i když tvoje jméno bude možná do budoucna jiné) a milující rodiče," popřál holčičce personál nemocnice na závěr. Adélka je už 228. odloženým miminkem do babyboxu.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz