Zahraničí

Šokující případ u soudu. Žena se radovala z holčičky, porodila ale cizí dítě

Šokující případ u soudu. Žena se radovala z holčičky, porodila ale cizí dítě
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Na kalifornský soud se v pondělí se žalobou obrátil pár, který zjistil, že téměř čtvrt roku vychovával cizí dítě. Daphna Cardinalová porodila na konci roku 2019, po několika měsících ale zjistila, že klinika umělého oplodnění udělala chybu. Zaměnila embrya a oplodněné vajíčko Daphny skončilo v děloze zcela jiné ženy. Novopečenou maminku tak čekalo velmi nezáviděníhodné rozhodnutí.

Dva kalifornské páry si navzájem porodily děti a strávily měsíce výchovou dětí, které nebyly jejich, informuje Sky News. Obě miminka přišla na svět ke konci roku 2019 a v obou případech šlo o holčičky. Daphna Cardinalová tvrdí, že s manželem Alexanderem měli okamžitě podezření, že dívenka není jejich kvůli tmavší barvě pleti, než mají oni. Klinice ale oba věřili a do holčičky se okamžitě zamilovali, veškeré pochybnosti proto hodili rychle za hlavu.

O několik dlouhých týdnů později se však novopečení rodiče dozvěděli, že Daphna porodila dítě jiného páru a že její dceru přivedla na svět cizí žena. Hrozivý omyl potvrdily i testy DNA. "Zaplavily mě pocity strachu, zrady, hněvu a zlomeného srdce," řekla Daphna během tiskové konference, na které spolu s manželem oznámila žalobu proti klinice umělého oplodnění.

"Byla jsem okradena o možnost nosit vlastní dítě. Nikdy jsem během těhotenství neměla příležitost zažít její růst a poutat se k ní, cítit její kopání," postěžovala si žena. Celá věc byla pro Daphnu o to horší, že holčička nebyla jejím prvním potomkem. "Říct naší sedmileté dceři, že doktoři udělali chybu a to miminko není její sestra, bylo tou nejtěžší věcí v mém životě," uvedla.

Související obsah

​Cardinalová viní Kalifornské centrum pro reprodukční zdraví (CCRH) se sídlem v Los Angeles a jeho majitele, doktora Elirana Mora, z lékařského pochybení, porušení smlouvy, nedbalosti a podvodu. Požaduje nejen spravedlivý soudní proces, ale i odškodnění.

V tuto chvíli už má Daphna svou biologickou dceru u sebe. Miminka se vrátila ke svým "pravým" rodičům v lednu 2020. "Cardinalovi, včetně jejich malé dcery, se do tohoto dítěte zamilovali a byli zděšení, že jim bude odebráno," stojí ve stížnosti.

Všichni čtyři rodiče se nadále snaží zůstat v kontaktu a "utvořit větší rodinu," jak řekla Daphna. "Byli stejně zamilovaní do naší biologické dcery jako my do jejich," vysvětlil Alexander.

Ačkoli jsou vzácné, podobné záměny nejsou bezprecedentní. V roce 2019 pár z Glendale v Kalifornii zažaloval jinou kliniku umělého oplodnění a tvrdil, že jejich embryo bylo omylem implantováno ženě z New Yorku, která porodila jejich syna a také druhého chlapce patřícího jinému páru.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz