Zahraničí

Týden na hotelu s Haberou i srovnání s Lennonem. Hvězdy truchlí za Mekyho

Česko i Slovensko zarmoutil náhlý odchod Miroslava Žbirky (†69). Dojemných vzkazů kolegů a kamarádů jsou desítky, smutné komentáře fanoušků se dají počítat na desetitisíce. Jeho někdejší parťák z kapely Laco Lučenič už podle svých slov pochopil, jak se cítil Paul McCartney, když mu řekli o smrti Johna Lennona.

"My hudebníci sice žijeme svoje vlastní muzikantské životy, ale vždy se nás hluboce dotkne, když někdo z nás odejde. A navíc ještě takto nečekaně a velmi brzy," loučí se se Žbirkou Paľo Habera. Ukázal archivní fotku z Tokia, kde spolu strávili týden a bydleli v jednom hotelovém pokoji.

"Ty dny byly zábavné. Přesně takové, jaký byl i on sám. Koupil jsem si tam kytaru a kdo myslíte, že na ni nejvíc hrál a jaké písničky? Vždy mě něčím překvapil. Škoda, že i teď. Odpočívej v pokoji, Meky! Upřímnou soustrast celé rodině," dodal porotce SuperStar.

Slzy nemohl zastavit ani Laco Lučenič, který hrál se Žbirkou v kapele Limit. "Už jsem pochopil, jak se cítil Paul McCartney, když mu řekli, že John Lennon je mrtvý. My jsme taky už nebyli v tak intenzivním styku, ale prožili jsme věci, na které se nedá zapomenout," řekl pro TV Markíza.

Související obsah

​Na zážitky se Žbirkou vzpomíná i moderátor Leoš Mareš. Na instagramu ukázal část dílu pořadu Eso, v němž byl zpěvák hostem. "Rok 2005. Mekymu je 53 a mně 29. Je to znát," napsal. "Píše nám Peter z New Castle, čiže Nových Zámkov. Zapnem telku, potom chvilka, objaví sa Miro Žbirka. A Karle, vážně vám nevadí, že jsem vám toho Slavíka letos sebral? Ale kdepak, vždyť já jich mám celou žbírku," snažil se Mareš odlehčit těžkou chvilku.

"Můj drahý Meky, budeš mi velice chybět. Navždy jsi v mém srdci. S láskou, tvoje princezna," uvedla zpěvačka Marika Gombitová, s níž Žbirka nazpíval legendární duet V slepých uličkách. A také vytvořili nezapomenutelný pár v kultovním televizním muzikálu Neberte nám princeznu.

Truchlí i zpěvačka Katarína Knechtová, která s Mekym spolupracovala třeba na písničce Skúška snov. "Nedokážu přestat plakat. Můj přítel, jeden z mála v tomto byznysu, vzor a člověk, který mě měl upřímně rád. Měli jsme společné zážitky, ale i plány do budoucna. Nedokážu tomu uvěřit a nedokážu přestat plakat. Odpočívej v pokoj, drahý příteli. C'est la vie," napsala.

Související obsah

​"Tohle není smutek, ale čistá bolest. Budu se snažit být stejným profíkem, kterého jsi chválil. Budu se snažit o to, abych Tvou vášeň pro Anglii předal synovi. Odešel jsi strašně brzo. Můj příteli, v slzách jen doufám, že John Lennon má konečně nejlepšího parťáka do nebeský kapely. Mám Tě rád a navždy budu," vzkázal moderátor Libor Bouček.

Jana Kirschner byla stručná: "Meky, nemám slov. Děkuji ti za všechno." A stejně tak frontman kapely IMT Smile Ivan Tásler, který jen sdílel černobílou fotku se Žbirkou.

Další reakce osobností ze světa showbyznysu čtěte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o odchodu Miroslava Žbirky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz