Zahraničí

Rozloučení s Mekym Žbirkou bude v Praze. Jeho žena poslala vzkaz fanouškům

Poslední rozloučení s československou legendou Miroslavem Žbirkou, který zemřel ve středu, už má své datum. Bude se konat v pátek 19. listopadu v Praze. Jeho manželka Kateřina poslala povzbuzující vzkaz fanouškům oblíbeného zpěváka.

Meky Žbirka se nesmazatelně svými písněmi zapsal do historie české i slovenské hudby. Není proto divu, že jeho smrt zasáhla Česko i Slovensko. Zpěvákův PR manažer Rado Messa informoval i o tom, kdy a kde se bude konat poslední rozloučení. Informaci přinesly tvnoviny.sk.

Fanoušci i jeho rodina budou moci říct Žbirkovi naposledy sbohem v pátek 19. listopadu ve Velké obřadní síni krematoria Strašnice v Praze ve 14 hodin. Kvůli pandemickým opatřením ale bude vstup přímo na pohřeb umožněný jen zvaným. Veřejnost se bude moct s autorem známých hitů rozloučit v prostorech před obřadní síní, kde bude umístěná i kondolenční kniha. 

Související obsah

​​Přímý přenos z obřadu bude možné sledovat i na facebookových stránkách Mira Žbirky, kde byla také oznámena jeho smrt. Kondolenční kniha bude v Česku vystavená na Velvyslanectví Slovenské republiky v pátek 12. listopadu. Na Slovensku je pak kondolenční kniha přístupná od 12. listopadu do 19. na Ministerstvu kultury SR.

K jeho nečekanému odchodu se také vyjádřila prostřednictvím Mekyho facebooku jeho žena. "Děkuji vám za projevy soustrasti a účasti. Moc mi pomáhá vědět, jak jste Mekyho měli rádi. Účet na instagramu a facebooku budu dál spravovat a informovat vás o všem, co se bude dít a jsem připravená Mekyho plány dotáhnout, jak si přál (dal mi k tomu sám instrukce). Inspirovala mě paní Marie Stypková svým "dělám, jako že je" (její syn). Takže: Dělejme, jakože Meky je," napsala Kateřina Žbirková dojemný vzkaz Mekyho fanouškům.

Související obsah

​Meky Žbirka zemřel v nemocnici ve spánku. Už měsíc bojoval s opakovaným zápalem plic. Měl ještě mnoho snů a plánů. Zemřel ve středu 10. listopadu v 69 letech. Žbirka se už delší dobu potýkal se zdravotními problémy. Před měsícem byl hospitalizovaný a dostával infúze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz