Domácí

Inspekce: E-shopy stále klamou své zákazníky. Dostaly obří miliony

Inspekce: E-shopy stále klamou své zákazníky. Dostaly obří miliony
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Česká obchodní inspekce (ČOI) se krátce před vánočními svátky zaměřila na internetové prodejce. Zkontrolovala téměř dvě stovky e-shopů. Výsledkem jsou pokuty za celkem čtyři miliony korun.

Z 183 kontrolovaných e-shopů přes 80 % porušilo předpisy. Nejčastěji obchodníci nedali podle ČOI zákazníkovi dostatečné informace o podmínkách reklamace, dokonce často šířili dezinformace o produktu nebo jeho ceně. V mnoha případech prodávající neumožnili zákazníkovi reklamovat zboží, i když měl na to právo.

"Kontrola je cílena i na internetové obchody, které na základě výsledků předchozích kontrol opakovaně porušují dozorovanou legislativu nebo je na ně úřad upozorněn podnětem z řad spotřebitelské veřejnosti," sdělil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Související obsah

Česká obchodní inspekce udělila přes 300 pokut v celkové výši 4 126 500 korun. Nejvyšší pokutu, která se vyšplhala na 1 150 000 korun, dostala firma ELI ATD. Ta mimo jiné nabízela i formou letáku takzvaný frekvenční čip, který měl lidem údajně ochránit imunitu před covidem po dobu třiceti dní.

Firma také na svých internetových stránkách www.biorezonance-litomerice.cz a www.bicomltm.cz zákazníky pobízela, aby si čip objednali.

Na leták se můžete podívat zde:

ČOI - Frekvenční čip Zdroj: Česká obchodní inspekce

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz