Domácí

Nehoda v Tatcích: Po smrti holčičky (†3) policie zahájila trestní řízení

Nehoda v Tatcích: Po smrti holčičky (†3) policie zahájila trestní řízení
Zdroj: AKTU.cz

V souvislosti s tragickou nehodou v Tatcích na Kolínsku, kterou zapříčinil zřejmě mikrospánek, policie zahájila trestní řízení. Pětasedmdesátiletý řidič na chodníku srazil maminku se dvěma dětmi. Jedno z tříletých dvojčat zemřelo a druhé je v nemocnici.

Policisté se dál zabývají vážnou nehodou, která se odehrála v pátek před pátou hodinou odpolední v Tatcích na Kolínsku. Maminka se dvěma tříletými holčičkami šla po chodníku, když je srazil 75letý řidič, který pravděpodobně usnul za volantem.

"Policisté místo nehody detailně zadokumentovali a již včerejšího dne zahájili úkony trestního řízení pro dva trestné činy, a to usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," informovala v sobotu dopoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Upřesnila, že řidič zatím obviněn nebyl.

Související obsah

​Ani hodinová resuscitace jednomu z dětí nedokázala zachránit život, dívenka na místě zemřela. Druhé dvojče skončilo v pražské Fakultní nemocnici v Motole se středně těžkými zraněnými.

V jakém stavu se aktuálně nachází a jaká je prognóza, nemocnice odmítla sdělit. "U dětí tyto informace vůbec neposkytujeme," uvedla Ludmila Šimáčková z tiskového oddělení. Zraněná skončila i maminka, která byla převezena do královéhradecké nemocnice. 

V případě usmrcení z nedbalosti u autonehody hrozí podle zákona odsouzenému řidiči jeden rok až šest let ve vězení. V praxi se ale setkáváme často s tím, že soud uloží pouze podmínku po přihlédnutí k tomu, zda se například jednalo o první zaviněnou nehodu řidiče a dalším okolnostem.

Policisté současně nařídili soudní pitvu u mrtvé holčičky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz