Domácí

Řidič na Kolínsku vjel na chodník, srazil maminku s dvojčátky (3). Jedno zemřelo

Obrovská tragédie se stala v pátek v podvečer v obci Tatce na Kolínsku. Pětasedmdesátiletý řidič podle policie zřejmě usnul za volantem a vjel na chodník, kde srazil maminku s tříletými holčičkami. Jedno z dvojčátek při nehodě přišlo o život, další je ve vážném stavu a do nemocnice jej přepravil záchranářský vrtulník. Zraněná je i maminka.

Tragická nehoda se stala před pátou hodinou odpolední v obci Tatce na Kolínsku. Řidič fabie ve věku 75 let vjel na chodník, kde v tu chvíli procházela maminka se dvěma tříletými holčičkami.

"Řidič pravděpodobně usnul za volantem," sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková. "Bohužel jedna dívenka zemřela na místě, druhá je ve vážném stavu, do nemocnice byla přepravena letecky," doplnila.

Související obsah

​Zraněná skončila i maminka dvojčátek. "Rovněž jí vrtulníkem převáželi do nemocnice," dodala Suchánková. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová upřesnila, že maminka i jedna z holčiček utrpěly středně těžká zranění.

Žena byla přepravena do královéhradecké nemocnice, děvčátko skončilo v pražské Fakultní nemocnici v Motole. "Druhé dítě přes hodinu trvající resuscitaci a péči na místě svým zraněním podlehlo," potvrdila Homolová informaci od Suchánkové. Další okolnosti nehody policie vyšetřuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz