Naše Česko

Psí útulek se raduje. Tajemný dárce mu věnoval obrovskou částku

Dárek v podobě jednoho milionu korun dostal litvínovský psí útulek od člověka, který si přál zůstat v anonymitě. Prý práci zaměstnanců dlouhodobě sleduje, má z ní radost a obdivuje je. Milion korun vystačí útulku na potravu na několik let.

Tak miluje zvířata a váží si práce zaměstnanců útulku, že neváhal a daroval jim milion korun. Navíc se tím nechtěl chlubit. Dojetí z nečekaného daru anonymního dárce neskrývá ani starostka města.

"Nikdy jsme takto vysoký dar nedostali, chtěli bychom tímto dárci poděkovat. My jsme nadšení a děkujeme," okomentovala starostka Litvínova Kamila Bláhová (ANO).

A vedení útulku už ví, jak s milionem korun naloží. Psi budou mít zmodernizované kotce a nová topná tělesa do psích budek. "Je to veliká finanční částka, do budoucna to pomůže na několik let, vylepšíme standard pejskům," uvedl ředitel městské policie Martin Klika.

Související obsah

A že si pejsci zaslouží to nejlepší, o tom není pochyb, jejich životní příběhy jsou často velmi smutné. Třeba Bruno, tomu je útulek domovem už devátým rokem. "Bruník má příběh hodně smutnej, byl uvázanej v lese. Určitě zažil něco hrozného, protože nevěřil vůbec lidem," popsal životní příběh pejska Jan Novák, zaměstnanec útulku.

O moc veselejší osud neměl ani malý chlupáč Bady. "Badíka toho někdo vyhodil, už je tu osmej rok, začíná devátým, je to takový temperamentnější pejsek," řekl Novák. Nejen v Litvínově, ale útulky po celé zemi, obzvláště s příchodem Vánoc, přivítají jakýkoliv smysluplný dar.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Poslanci dostali spis a budou posuzovat, zda vydají Babiše ke stíhání

Pražské městské státní zastupitelství dnes kolem půl druhé odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny. Členové výboru budou posuzovat a rozhodovat, zda vydají Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

Píše se na Deník.cz