Zahraničí

Slovenský parlament jednal o opatřeních, nechyběl křik ani vulgarismy

Jednání slovenského parlamentu o nových protiepidemických opatřeních provázely několikahodinové hádky o respirátorech. Někteří poslanci si je odmítli nasadit, jiní je použili špatně. Jednání se tak protahovalo a nechyběl ani křik nebo vulgarismy.

Jednání slovenského parlamentu o nových protiepidemických opatřeních začalo trapasem. Poslanci se učili, jak si správně nasadit ochranu dýchacích cest. "Pojď mi to nasadit správně, pojď," prohlásil vůči kolegům poslanec Marian Kotleba.

Debata o ochraně dýchacích cest se neobešla bez křiku ani recese. "Vy to, co děláte slovenskému národu není možné. Jste banda fašistů a lhářů," řekl poslanec Milan Mazurek.

Slovenská ministryně spravedlnosti Mária Kolíková by zjevně uvítala překrytí i jiných smyslových orgánů. "Vaše ideologie je nechutná, odporná a fašistická. Vy svojí ideologií způsobíte to, že lidi končí v nemocnici a umírají tam," prohlásila Kolíková.

Související obsah

​Debata se v parlamentu zasekla už ve čtvrtek. Slovenský poslanec Milan Mazurek si odmítal nasadit respirátor a vykázali ho ze sálu. Mazurek ale následně zablokoval řečnický pult. Blokádu řečnického pultu nakonec vyřešili. Odhlasovali, že řečníci mohou vystupovat ze svých míst. Debata o respirátorech se ale stejně táhla další hodiny.

Po úvodní estrádě nakonec prošel rámec protiepidemického balíčku hladce. Přesnou podobu přísnějších kontrol, ale i uvolnění pro neočkované, teď musí projednat slovenská vláda.

Jan Houška, TN.cz, Tereza Masopustová TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz