Zahraničí

Tragická nehoda u Nitry: Mladík (†17) vyletěl z auta a zemřel, řidič (21) byl opilý

Tragická nehoda u Nitry: Mladík (†17) vyletěl z auta a zemřel, řidič (21) byl opilý
Zdroj: Policie Slovenské republiky

Mladý život si vyžádala tragická nehoda ve slovenské obci Koniarovce nedaleko Nitry, která se stala v časných ranních hodinách v sobotu. Jednadvacetiletý řidič tam ve vysoké rychlosti narazil do plotu rodinného domu, po nárazu z auta vyletěl 17letý spolujezdec, který na místě zemřel. Mladému šoférovi policie naměřila 1,3 promile.

Sobota, krátce po půlnoci. Do obce Koniarovce vyjely slovenské záchranářské složky, aby tam nalezly zdemolované auto značky Kia. To řídil 21letý mladík, který podle policie pravděpodobně v důsledku vysoké rychlosti nezvládl řízení, sjel ze silnice a narazil do plotu rodinného domu.

Při nárazu z auta vyletěl 17letý spolujezdec, kterému už záchranáři pomoci nedokázali. Svým zraněním na místě podlehl.

Související obsah

​Nejen vysoká rychlost ale sehrála svou roli. Policisté u mladého řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně. Mladík nadýchal 1,3 promile.

"Okolnosti, míra zavinění a přesná příčina této tragédie jsou předmětem vyšetřování," uvedli slovenští policisté. "Ne nadarmo apelujeme na řidiče, že alkohol za volant nepatří," dodali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz