Zahraničí

Britskou královnu trápí zdraví. Nepřišla na další veřejnou akci

Britská královna Alžběta II. musela vynechat tradiční nedělní ceremoniál k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Důvodem jsou problémy se zády, které královnu trápí. Podle Buckinghamského paláce je Alžběta II. zklamaná, že se piety nemohla zúčastnit.

Královna Alžběta II. zmeškala nedělní vzpomínkovou bohoslužbu v Kenotafu v Londýně. Pětadevadesátiletá panovnice se akce měla zúčastnit po pauze, kterou doteď měla kvůli jiným zdravotním problémům.

Nakonec se ale ráno rozhodla veřejnost informovat, že na pietu k uctění vojáků nepřijde. Důvodem jsou problémy se zády, se kterými se královna nově potýká. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Související obsah

Princ Charles stejně jako v minulých letech položil na místě piety věnec jménem královny. Piety se zúčastnili podle plánu i další členové královské rodiny. Vyjádřit úctu padlým vojákům přišla Camilla, vévodkyně z Cornwallu, nechyběl ani princ William s vévodkyní Kate Middleton a přišel i princ Edward s hraběnkou Sophií. 

Britská panovnice musela na konci října strávit noc v nemocnici a na doporučení lékařů zrušila část svého programu. Neúčastnila se ani klimatické konference ve skotském Glasgow. Zrušila také plánovanou návštěvu Severního Irska a lékaři jí doporučili abstinovat. Podle posledních informací se ale těší na tradiční vánoční hostinu v Sandringhamu v Norfolku, kterou už začala pro svou rodinu připravovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz