Zahraničí

Britskou královnu trápí zdraví. Nepřišla na další veřejnou akci

Britská královna Alžběta II. musela vynechat tradiční nedělní ceremoniál k uctění vojáků padlých ve světových válkách. Důvodem jsou problémy se zády, které královnu trápí. Podle Buckinghamského paláce je Alžběta II. zklamaná, že se piety nemohla zúčastnit.

Královna Alžběta II. zmeškala nedělní vzpomínkovou bohoslužbu v Kenotafu v Londýně. Pětadevadesátiletá panovnice se akce měla zúčastnit po pauze, kterou doteď měla kvůli jiným zdravotním problémům.

Nakonec se ale ráno rozhodla veřejnost informovat, že na pietu k uctění vojáků nepřijde. Důvodem jsou problémy se zády, se kterými se královna nově potýká. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Související obsah

Princ Charles stejně jako v minulých letech položil na místě piety věnec jménem královny. Piety se zúčastnili podle plánu i další členové královské rodiny. Vyjádřit úctu padlým vojákům přišla Camilla, vévodkyně z Cornwallu, nechyběl ani princ William s vévodkyní Kate Middleton a přišel i princ Edward s hraběnkou Sophií. 

Britská panovnice musela na konci října strávit noc v nemocnici a na doporučení lékařů zrušila část svého programu. Neúčastnila se ani klimatické konference ve skotském Glasgow. Zrušila také plánovanou návštěvu Severního Irska a lékaři jí doporučili abstinovat. Podle posledních informací se ale těší na tradiční vánoční hostinu v Sandringhamu v Norfolku, kterou už začala pro svou rodinu připravovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz