Zahraničí

Tereza H. stále zůstává v pákistánském vězení. Návrat do Česka se oddaluje

Tereza H. stále zůstává v pákistánském vězení. Návrat do Česka se oddaluje
Zdroj: Profimedia

Češka Tereza Hlůšková stále zůstává v pákistánském vězení i přesto, že ji odvolací soud už na začátku listopadu osvobodil. Kvůli administrativním průtahům se však její návrat do České republiky stále oddaluje.

Návrat Terezy Hlůškové do Česka se pravděpodobně ještě protáhne. Původně měla věznici opustit už na začátku minulého týdne. Kvůli přetížení tamních soudů se však celý proces pozastavil a Češka tak stále zůstává v pákistánském vězení.

"Pořád nebyl vyhotoven písemný rozsudek. Vypadá to, že by mohla být propuštěna tento nebo příští týden," řekla v pondělí TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Související obsah

Pákistánské úřady však už dříve přislíbily, že udělají vše pro to, aby Tereza mohla zemi opustit co nejdříve. Pracovníci zastupitelského úřadu v Islamabádu jsou podle ministerstva zahraničí Češce připraveni hned po propuštění zajistit ubytování do doby, než zemi opustí. Letenku má Tereze údajně koupit její rodina.

Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci v lednu roku 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu následujícího roku byla poté odsouzena.

Na začátku listopadu roku 2021 ji však odvolací soud osvobodil. Podle jejího obhájce byl totiž rozsudek v rozporu s fakty a nebyl podložený žádnými konkrétními důkazy. Hlůšková však po návratu do Česka bude muset nastoupit do karantény. Není totiž očkovaná proti covidu-19 u nás uznávanou vakcínou. 

Tereza H. si svobody po příletu příliš neužije. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz