Krimi

Gang v Ostravě nelegálně vyráběl miliony cigaret. Policie zadržela šest lidí

Gang v Ostravě nelegálně vyráběl miliony cigaret. Policie zadržela šest lidí
Zdroj: Celní správa České republiky

Při kontrolní akci zaměřené na nelegálně zaměstnané pracovníky zadrželi ostravští celníci šest podezřelých osob a komponenty pro výrobu cigaret. Případem se zabývá moravskoslezská policie.

Při závěrečné razii s krycím názvem "BASA" zadrželi celníci šest osob české a ukrajinské národnosti. Při prohlídkách domovních prostor na Frýdecko-Místecku objevili součásti k výrobě více než 40 milionů cigaret a zhruba pěti tisíc kusů cigaret.

Našli i odpad z předešlé výroby, finanční hotovost ve výši 800 tisíc korun nebo bankovky cizích měn. Na místě zajistili i výrobní linku na cigarety, na které by pachatelé zvládli vyrobit až dva tisíce cigaret za minutu. Nelegální výrobou by tak mohli na daních způsobit škodu za více než 100 milionů korun.

Celníci zahájili vyšetřování již na začátku letošního roku. Měli podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně a porušení práv k duševnímu vlastnictví.

Související obsah

"​Objekt, kde byla sestavena výrobní linka na cigarety, byl odhlučněn, zaizolován a osazen kamerami, aby podezřelí zamezili odhalení nelegální výrobny. V objektu bylo vybudováno ubytování pro nelegální zaměstnance a dělníky, kteří cigarety vyráběli," řekla mluvčí celního úřadu Martina Kaňková.

Případ celníci následně předali moravskoslezské policii. Ta obvinila dva podezřelé Čechy, skončili ve vazbě.

pa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz