Domácí

Cestování vlaky bude pohodlnější! České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších spojů

Cestování vlaky bude pohodlnější! České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších spojů
Zdroj: Mediafax

České dráhy pokračují v zavádění Wi-Fi připojení k internetu do svých vlaků. Na začátku příštího roku budou bezdrátový internet nabízet v 90 % dálkových spojů.

​České dráhy se snaží zavděčit svým zákazníkům. V době, kdy se o ně musí přetahovat se soukromými dopravci, se tak snaží naslouchat jejich přáním. Proto se rozhodly zavést síť Wi-Fi na více ze svých spojů.

"V marketingových průzkumech je 'wifina' u našich cestujících jednou z nejčastěji požadovaných doplňkových služeb. Ve stále více vlacích ji požadují také objednatelé veřejné dopravy. Proto nabídku Wi-Fi v našich soupravách průběžně rozšiřujeme a k začátku jízdního řádu ji budeme nabízet ve 2 248 spojích denně, do stovek dalších spojů zavedeme Wi-Fi v průběhu roku 2022," řekl Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Související obsah

Wi-Fi se tak rozšíří do dalších rychlíků, kde zatím nebyla dostupná. Jedná se o spoje z Prahy do Jihočeského kraje nebo do Brna. Na Moravě pak jde o spoje z Brna do Šumperka. Wi-Fi bude také dostupná ve všech jednotkách CityElefant, které jezdí v Praze, Ústeckém, Pardubickém nebo Moravskoslezském kraji. ČD rozšíří internet rovněž do některých svých regionálních souprav Regionova a modernizovaných "motoráků".

Do konce roku pak ČD slibují připojení k internetu v 90 % svých dálkových spojů a v třetině denně vypravovaných vlaků po celém Česku.

V zavádění internetu do vlaků chtějí České dráhy pokračovat i v příštím roce. "Půjde jak o nově dodané soupravy, např. RegioPanter v Plzeňském a Jihočeském kraji, tak o současná vozidla. České dráhy nyní poptávají instalaci technologie do desítek motorových vozů a jednotek, přípojných vozů do motorových souprav pro regionální dopravu a do rychlíkových vozů, které nyní obsluhují linku Labe Praha – Děčín," říká tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

S rozšířením sítě Wi-Fi bude ve více vlacích také dostupný zábavně-informační palubní portál ČD. To se bude týkat asi 73 spojů.

Podívejte se, kde všude bude nově dostupná síť Wi-Fi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz