Domácí

Další krach dodavatele energií. V problémech se ocitnou tisíce klientů

Další krach dodavatele energií. V problémech se ocitnou tisíce klientů
Zdroj: TV Nova

Končí další dodavatel energií. Po Bohemia Energy přestane fungovat i Ray Energy. Ta dodává energie pro 3 000 zákazníků. Ti nyní přejdou k dodavateli poslední instance. Podle firmy mohou klienti přejít také k firmě SPP CZ. Ta má podle nich nabídnout silné zázemí.

Na českém trhu končí další dodavatel energií. Poté, co v říjnu padla společnost Bohemia Energy, končí nyní také Ray Energy. Ta podle operátora trhu OTE dodává energie 3 000 zákazníků. Rozhodnutí dodavatel obdržel v úterý v 15:40 hodin.

"Vážení zákazníci, je nám líto, ale jsme nuceni ukončit naši činnost," napsala firma na svém webu. "Stále jsme věřili, že se nám současnou situaci na energetickém trhu podaří překonat. Čekali jsme, že ve chvíli, kdy do Evropy začne proudit plyn z Ruska, začne se celý energetický trh postupně stabilizovat. Naše předpoklady se nenaplnily," uvedla společnost na svém webu

Klienti firmy budou muset přejít k dodavateli poslední instance. Zákazníci můžou také od středečních osmi ráno do pátečních osmi ráno rychle změnit dodavatele.    

Související obsah

Zahájení dodávek dodavatelem poslední instance se nevztahuje na zákazníka, jehož spotřeba plynu za posledních 12 měsíců byla vyšší než 630 megawatthodin. "Operátor trhu postupuje v souladu s platnými předpisy a s cílem minimalizovat negativní dopady na trh s plynem," píše OTE.

Společnost zajistila také možnost dalších dodávek od společnosti SPP CZ. "Tento dodavatel Vám do pátku 19. 11. 2021 zašle indikativní nabídku a následně je schopen obratem zajistit převod odběrného místa. Je to společnost se silným zázemím, proto u ní budou vaše odběrná místa i v této turbulentní době v bezpečí," uvedla Ray Energy.

Firmu vlastnili Petr Soustružník a jeho dcera Iveta Bicková. Ti se v tiskové zprávě omluvili. Společnost podle nich měla domluvenou půjčku od banky. Po krachu Bohemia Energy ale banka pozastavila financování celého sektoru. "Konečná vyúčtování budou průběžně vystavována. Dále Vám budeme stále k dispozici na zákaznické lince. Očekáváme však velký nápor telefonátů, proto prosíme o trpělivost," informovali majitelé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz