Zahraničí

Ukažte mi plán na konec hladu a dám vám peníze, slíbil Musk. OSN jej zveřejnila

Ukažte mi plán na konec hladu a dám vám peníze, slíbil Musk. OSN jej zveřejnila
Šéf Tesly Elon Musk. Zdroj: Profimedia

Miliardář Elon Musk na konci října prohlásil, že pokud mu Organizace spojených národů (OSN) řekne, jak by jeho peníze mohly zabránit hladu ve světě, prodá akcie Tesly a daruje OSN šest miliard dolarů (146 miliard korun). Světový potravinový program nyní plán na ukončení hladu ve světě zveřejnil.

"Pokud Světový potravinový program OSN dokáže popsat, jak přesně by šest miliard dolarů vyřešilo hlad ve světě, prodám akcie Tesly a udělám to," napsal na konci října na twitteru Elon Musk.

O dva týdny později mu šéf programu David Beasley odpověděl. "Žádal jste o jasný postup. Tady je!" napsal a poslal mu odkaz na materiál, kde OSN popisuje, jak by finance využila. "Jsme připraveni s vámi i dalšími lidmi, kteří to myslí se záchranou životů vážně, jednat," doplnil.

Související obsah

Tři a půl miliardy dolarů by v tomto případě šlo na nákup a distribuci potravin, dvě na finanční a poukázkovou pomoc v místech, kde fungují obchody a 1,1 miliardy na logistiku. Podle Beasleyho by program zachránil 42 milionů hladovějících ve 43 zemích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz