Zahraničí

Oblíbenou destinaci Čechů zaplavili štíři. Přes 500 lidí skončilo v nemocnici

Vydatné bouřky a lijáky se přehnaly o víkendu Egyptem, který patří mezi oblíbené turistické destinace Čechů. Nejvíce zasažené bylo město Asuán, kde velká voda s sebou přinesla také záplavu štírů. Více než 500 lidí skončilo po bodnutí v nemocnici.

Město Asuán, které se nachází na jihu Egypta, zasáhly silné bouřky s deštěm. Podle úřadů při nich zemřeli tři lidé. Nepříznivé počasí však vyhnalo ze skrýší také štíry, kteří zaplavili ulice. V nemocnicích tak po bodnutí skončilo více než 500 lidí. Informace přinesl portál The Guardian.

"Ti, kteří byli bodnuti štíry, dostali dávku protijedu a později byli propuštěni z nemocnice," uvedl tamní guvernér Asharaf Attia. Ministr zdravotnictví Khalid Abdel-Ghafar poté potvrdil ve svém prohlášení, že nebyla dosud nahlášena žádná úmrtí ve spojitosti s pobodáním štíry.

Související obsah

Nemocnice však zůstávají ve stavu nejvyšší pohotovosti nejen kvůli štírům, ale i kvůli počasí. Povoláni byli do práce také lékaři z dovolené. Ministerstvo zdravotnictví však občany ujistilo, že má dost dávek protijedu, k dispozici je aktuálně v Asuánu přes 3 000 dávek.

V celém regionu byla v důsledku špatného počasí přerušena výuka ve školách a úřadům byly nahlášeny také rozsáhlé výpadky elektřiny. Pozastavena byla námořní doprava na Nilu a zavřené byly rovněž i silnice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz