Zajímavosti

Úplněk v Býku se zatměním bude mocný. Pozor, ženy můžou nečekaně otěhotnět

Úplněk v Býku se zatměním bude mocný. Pozor, ženy můžou nečekaně otěhotnět
Zdroj: Getty Images, TN.cz

V pátek ráno nás čeká úplněk ve znamení Býka a zároveň zatím nejdelší částečné zatmění Měsíce v tomto století. Den přinese mnohá překvapení. Miminka mohou například přijít dřív na svět nebo ženy mohou nečekaně otěhotnět.

Páteční úplněk bude kulminovat v 9:57. Částečné zatmění Měsíce, které má být nejdelší za poslední stovky let, bude možné v Praze pozorovat přibližně od sedmi ráno. Další zatmění nás čeká hned v prosinci. Měsíc může mít zvláštní oranžový nebo rudý nádech.

Listopadovému úplňku se říká bobří nebo mrazivý, a to z toho důvodu, že se objevují první mrazíky a zvířata se připravují na zimu. Indiáni pokládali pasti na bobry, než zamrzne voda, aby získali na zimu jejich kožešinu.

"Tento úplněk bude mocný. Měsíc prochází znamením Býka, ale Slunce je v protichůdném Štíru. Obě znamení jsou vášnivá, takže se máme na co těšit," přibližuje astroložka Hana Černá. Ale varuje před zbytečnou žárlivostí. "Všechno zesílí, bude ve vás mnohem více vášně, tak dávejte pozor na to, co říkáte," upozorňuje astroložka.

Související obsah

​Úplněk bude podle ní nejsilněji působit na lidi narozené v Býku a Štíru. "Listopadový úplněk bude tajuplný. U citlivějších lidí se mohou objevit nevysvětlitelné věci mezi nebem a zemí, přijít můžou i věštecké sny," nastínila Černá. Podle ní ale lidé mají možnost zvládat i to, co se jim dřív nedařilo. 

Po zdravotní stránce je ohrožený krk i hlasivky. "Takže dávejte pozor na prochladnutí a virózy, ale také třeba na křik při povzbuzování. Mohou se objevit i angíny. Ohrožen je také jícen a žaludek," varuje astroložka a doporučuje v těchto dnech střídmost v jídle. A pozor na ledviny.

​Při úplňku, který je umocněný částečným zatměním, je podle ní třeba být opatrný, protože hrozí dopravní nehody. "Neriskujte zbytečně, a to platí i pro vztahy," upozorňuje Černá.

Po stránce numerologické je úplněk pod číslem šest, to dává do popředí lásku, harmonii, touhu být s blízkými a umělecké cítění. "Je to i den vhodný pro otěhotnění, pozor, i to nečekané! Děti dnes mohou chtít přijít dříve na svět," řekla překvapivou zprávu.

Den je vhodný i pro návštěvy příbuzných. "Lidé budou v pátek více ohleduplní a nebudou vyhledávat zbytečné hádky. Až na citlivější jedince, kteří budou přecitlivělí. Ty je však třeba uklidnit a podpořit. Tak můžete překonat napětí a užít si den," zakončuje astroložka.

Největší superúplněk letošního roku nastal v květnu, podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz