Zajímavosti

Numerologie podle barev! Zjistěte, jaké z vašeho šatníku musí pryč

Numerologie podle barev! Zjistěte, jaké z vašeho šatníku musí pryč
Zdroj: Getty Images

Každé číslo má svou barvu, tvar, vůni i chuť, alespoň podle numerologie. Barvy prý mají sílu přetvářet, léčit, zklidňovat i podporovat, pokud se tedy obklopujete barvami, které ladí s vaším životním číslem. Pokud vám neladí barvy, nemůže vám ladit ani život. Víte, jaká je vaše barva a jak byste podle ní měli přizpůsobit šatník?

"Numerologie představuje řád a rytmus. Každé číslo má svůj tvar, vůni, barvu i tón," popisuje numeroložka Lenka Lippertová Suchardová. Pokud se vám daří v pracovní i osobní oblasti a jste zdraví, pak podle ní voníte, záříte barvami a ladíte libozvučnými tóny. Nacházíte-li se však v opačné pozici a necítíte se komfortně v jedné či více životních oblastech, pak vybočujete z cesty a rytmu vašich čísel, pocházejících nejen z data narození, ale i z aktuálních vibrací.

"Barvy mají svou energii a sílu přetvářet, upravovat, léčit, zklidňovat a podporovat. Každý má moc si s pomocí barevné terapie ulevit od starostí či zdravotních problémů, povzbudit se k určitému rozhodnutí či konkrétnímu činu," vysvětluje numeroložka. Správné barvy nemusíte jen nosit, někdy stačí si je představit a dostaví se žádoucí účinek.

 

Související obsah

Pomocí numerologie si můžete určit své základní barvy. Té základní barvy právě díky svému číslu již máte v životě dost, proto je potřeba ji doplnit o jiné, které vaši barvu i číslo vyváží. "Během života se vám samozřejmě oblíbenost barev střídá. Je to mimo jiné také tím, v jakém číselném cyklu se právě nacházíte," doplňuje Lippertová Suchardová.

Abyste zjistili, jaká je barva, jež vás celý život provází, musíte nejprve znát své životní číslo. To spočítáte, když sečtete všechna čísla z vašeho data narození, a to následujícím způsobem: 12. 07. 1986 = 1+2+0+7+1+9+8+6 = 34, pak znovu rozložit na jednotlivá čísla a sečíst: 3 + 4 = 7. V tomto případě by vaše životní číslo bylo sedm a vaše celoživotní barva fialová.

Související obsah

A že v každém období máte blíže k jiné barvě? To může být vaší aktuální barvou, kterou spočítáte také z data vašeho narození, rok ale přičtěte ten současný: 12. 07. 2021 = 1+2+0+7+2+0+2+1 = 15, poté je potřeba číslo opět rozložit a znovu sečíst: 15 = 1 + 5 = 6. Tudíž pokud Vaše datum narození je 12. 7. 1986, vaší celoživotní barvou je fialová a aktuální pro tento rok indigová.

Podívejte se nyní na to, co konkrétní barvy znamenají a poskládejte si svůj šatník či prostor z těch barev, které jsou vám dlouhodobě příjemné, nebo vás právě teď přitahují. Vaší životní barvy máte dostatek, jakými barvami byste ji měli doplnit? Následující charakteristiku vypracovala Lenka Lippertová Suchardová.

1 – Červená – Vůdcovství

Červená barva symbolizuje chuť k životu, oheň, pohyb, životní sílu, silné ego a schopnost dosáhnout úspěchu. Pokud jste si spočítali jedničku, můžete být často impulzivní až agresivní, optimističtí, extrovertní, netrpěliví, hektičtí, průbojní, ale zároveň také citliví, čímž ostatní popoháníte a inspirujete. Pro jedničkové i pětkové lidi je ideální barva oblečení bílá, jelikož bílá v sobě obsahuje všechny ostatní barvy.

Negativní projevy: Nervozita a výbušnost s nepřiměřenou sebeláskou.

Související obsah

2 – Oranžová – Harmonie a spolupráce

Je-li vaše životní číslo dvojka, zastupuje harmonii a schopnost spolupráce. Jste přirozeně intuitivní, taktní a starostliví. Tato barva má blahodárný vliv na emoce a zdraví, především na trávení. Dvojkám sluší růžová, ale pozor na naivitu a podřizování se. Pokud se v tomto poznáváte, zkuste jasnou červenou nebo bílou se zlatou.

Negativní projevy: Pohodlnost, lenost a lajdáckost a ustupování druhým.

3 – Žlutá – Tvůrčí schopnost a vynikající úsudek

Lidé s vlivem této energie jsou velmi přátelští a štědří, vysoce originální, vynalézaví, idealističtí a mají velkou představivost. Rádi vedou dlouhé diskuse o čemkoliv, snadno se učí, příliš často se pouští do mnoha věcí najednou. Tato barva podporuje metabolismus, působí povzbudivě na nervy, pomáhá paměti a komunikaci. Neobklopujte se příliš často červenou, protože trojka je ohnivé číslo a zbytečně byste se více rozčilovali, kritizovali a přemýšleli o nepodstatných věcech.

Negativní projevy: Sklon k přetěžování organismu, rychlá unavitelnost a tendence k vymýšlení a lhaní.

Další čísla s barvami najdete na následující straně.

4 – Zelená – Uzdravování

Je-li vaše barva zelená, jste vyrovnaní, štědří, rádi se bavíte, máte jasno v tom, co je správné a co špatné. Máte rádi klid k práci a jste ochotni pomáhat jiným lidem prostřednictvím pochopení. Můžete však být velice tvrdohlaví a neústupní. Nemějte v šatníku jen hnědé a tmavé oblečení, život by byl ve všech oblastech náročnější. Příliš by vás to táhlo dolů, a tím byste si způsobovali spoustu překážek, mnoho práce a finanční, partnerské i zdravotní potíže.

Negativní projevy: Nepoddajnost a neměnnost v názorech.

5 – Modrá – Rozmanitost

S touto barvou jste přirozeně kladně naladěni a zůstáváte ve svém srdci stále mladí a svobodní. Jste upřímní, čestní a obvykle říkáte to, co si myslíte. Býváte uzavření s malým okruhem přátel a více přemýšlíte, než mluvíte. Vždycky se snadno dostanete ze všech potíží. Barva oblečení je ideálně bílá, viz číslo 1.

Negativní projevy: Obtíže v dokončování úkolů, při zahajování věcí mají velké nadšení, které postupně ubývá.

Související obsah

6 – Indigová – Odpovědnost za ostatní

Vaší největší radostí je, když jste obklopeni lidmi, kterým můžete projevit svou náklonnost. Jste starostliví, odpovědní a pečující o druhé. Šestka je tzv. dětské číslo, proto byste se s tímto číslem měli oblékat do pestrých a veselých barev, žít a pracovat v harmonickém prostředí, obklopeni milými lidmi a voňavými kytkami. Tím vším doplňujete sami sobě energii, máte pak dostatek síly předávat ji prostřednictvím péče a lásky druhým.

Negativní projevy: Ostatními bývají velice snadno zbavováni svých výhod, nejsou totiž schopní říct "ne".

Další čísla s barvami najdete na následující straně.

7 – Fialová – Duchovní a intelektuální pokrok

Jste neklidní, tajemní, melancholičtí, originální a samostatní s nezávislými názory, uměleckými sklony a léčitelskými až jasnovidnými schopnostmi. Duchovně se vyvíjíte po celý život. Tato barva působí na centrální nervový systém uklidňujícím dojmem a vyvolává spánek, kvalitní anebo jasnovidný. Sedmičky se častokrát oblékají do černé barvy, ať už kvůli ochraně, neviditelnosti anebo odlišení se či rebelii. Bohužel právě černá barva je pro ně velmi nevhodná, někdy až nebezpečná ze zdravotního či psychického hlediska – vpouští do sebe problémy ostatních.

Negativní projevy: Vytváření si vnějšího dojmu nadřazenosti.

8 – Růžová – Finanční a hmotný úspěch

Všichni, kterým se tato barva líbí, bývají velmi otevření, přátelští, pracovití, rozhodní a cílevědomí, často zastávají odpovědné místo. Uvnitř jsou skromní a nenároční, milující klidný život. Své touhy a pocity skrývají v sobě. Nejlépe se cítí v úzkém kruhu těch, které mají rádi. Tato barva uvolňuje napětí ve svalech a v mysli. Brzdí Vás příliš hnědé či tmavé barvy, viz číslo čtyři.

Negativní projevy: Větší tvrdohlavost, arogance a povýšenost.

Související obsah

9 – Bronzová – Humanitární

S devítkou patříte mezi skupinu lidí, kteří milují a ochraňují vše živé. Jste starostliví, pečliví a často se obětujete ve prospěch druhých a pak se cítíte vyždímaní. Proto se obklopujte jasnými barvami či se do nich oblékejte, abyste se naučili lépe a rychleji rozhodovat, co je pro vás v životě důležité a co není nebo co už můžete nechat na zodpovědnosti někoho jiného. Devítkám nicméně sluší jak jasné, tak světlé barvy podle toho, jak se právě cítí.

Negativní projevy: Bývá často ostatními využíván, neumí druhým odporovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz