Zahraničí

Velká rána pro královnu Alžbětu. Harry a Meghan jí zase dali košem

Velká rána pro královnu Alžbětu. Harry a Meghan jí zase dali košem
Princ Harry s vévodkyní Meghan. Zdroj: Profimedia

Smutnou zprávu se v těchto dnech dozvěděla britská královna Alžběta II. Její vnuk princ Harry s manželkou odmítli pozvání, aby s Jejím Veličenstvem strávili Vánoce. Pro královnu to přitom budou první svátky bez prince Philipa, který zemřel letos v dubnu. Bohužel se u štědrovečerní večeře bude muset obejít i bez Harryho a Meghan.

Meghan a Harry nebudou ani letos slavit svátky se zbytkem rodiny. Účast odmítli, přestože byli pozvaní. Podle deníku Daily Mail to vysvětlují tím, že se bojí, co o jejich návštěvě v Británii napíšou média.

Nedorazí tak na zámek Sandringham House, kde bude o Vánocích užší královská rodina. Odmítli také účast na tradičním svátečním obědě, který pořádá královna Alžběta. Ten se většinou koná v Buckinghamském paláci, letos se ale očekává, že proběhne na panství ve Windsoru, kde se královna zotavuje se zdravotních problémů.

Související obsah

​To, že Meghan a Harry nedorazí na Vánoce, potvrdily i zdroje z královské rodiny. "Rodinným Vánocům předchází hodně logistiky a plánování. Takže zaměstnanci vědí, že Harry a Meghan nepřijedou. Pokud by měli dorazit, rodina už by to věděla," prozradily zdroje z paláce britským médiím.

Letos se přitom jedná o první svátky, které bude královna slavit bez svého manžela, prince Filipa, který zemřel letos v dubnu. "Jsou to první Vánoce Jejího Veličenstva bez jejího manžela, takže by člověk doufal, že budou chtít být s ní," dodal královský zdroj pro list Page Six.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu dorazili naposledy na rodinné Vánoce v Sandringham House v roce 2018. Což bylo rok před tím, než se rozhodli odstěhovat do USA.

Harry a Meghan na červeném koberci. Vystoupili u příležitosti Dne veteránů (11/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz