Domácí

Záchranáři nestihli dojet k porodu. Jarouškovi pomohl na svět tatínek

Záchranáři nestihli dojet k porodu. Jarouškovi pomohl na svět tatínek
Zdroj: ZZS Jihomoravského kraje

Záchranáři ve čtvrtek ráno vyjížděli do Troubska na Brněnsku k překotnému porodu. Když na místo dorazili, bylo už ale miminko na světě. Jarouškovi pomohl na svět hrdý tatínek. Rady, jak postupovat, dostával po telefonu.

Jaroslav je na světě jen několik hodin a už má první velké fanoušky z řad nejen zdravotníků. Na svět přišel tak rychle, že záchranáři ani neměli šanci u porodu asistovat. Díky statečné mamince a pohotovému tatínkovi vše ale naštěstí dopadlo dobře.

"Dnes před sedmou hodinou ráno volal muž, že jeho manželka zřejmě začíná rodit. Jednalo se o překotný porod, vzala jsem si k telefonu rodičku a poradila jsem, jak postupovat. Samozřejmě jsme současně vyslali do Troubska na Brněnsku dva vozy, nejbližší záchranářskou posádku a lékaře v setkávacím systému," popsala operátorka Milada Kožíková. "Za pár minut jsem slyšela pláč, to byla velká úleva a radost," dodala.

Související obsah

​Miminko se narodilo ještě před příjezdem zdravotníků. Když dorazili na místo, postarali se o chlapečka i o teď už trojnásobnou maminku. "Chlapeček je zdravý a mladá žena byla také v pořádku, poskytli jsme jim adekvátní péči a oba jsme převezli do nemocnice. Musím říct, že takový výjezd se šťastným koncem nás moc potěšil. Jsme unavení z vysokého počtu výjezdů ke covidovým pacientům. Ale tohle nám dodalo energii," vysvětlil záchranář Marek Dohnálek, který byl na místě společně s třemi dalšími kolegy.

"Nejen výše zmínění zdravotníci, ale my všichni přejeme novorozenci, který dnes poprvé spatřil světlo světa, hlavně hodně zdraví. A abychom nezapomněli: moc chválíme statečnou maminku i pohotového tatínka, kteří vše zvládli na jedničku s hvězdičkou," zakončila mluvčí záchranářů Michaela Bothová

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz