Domácí

Vlak ve Valašském Meziříčí srazil dva chlapce. Jeden z nich zemřel

Na železničním přejezdu ve Valašském Meziříčí srazil ve čtvrtek vlak dva nezletilé chlapce. Jeden z nich zemřel, dalšího zdravotníci převezli v kritickém stavu do nemocnice. Na místě zasahoval také vrtulník.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek odpoledne ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. "Jednoho chlapce se nepodařilo zachránit, druhého přepravil vrtulník v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Ostravě," řekl TN.cz ve čtvrtek večer mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Policisté v pátek ráno uvedli, že zemřel i druhý chlapec. Informaci však později upravili. "Dostali jsme informaci, že chlapec naštěstí stále ještě žije," řekl TN.cz policejní mluvčí Petr Jaroš. Nemocnice se však k tomu odmítla jakkoli vyjádřit. "Nemůžu vám k té věci nic říct," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová.

"Na místě byli vyšetřovatelé, kteří zjišťovali příčinu nehody. Vzhledem k nezletilosti sražených lidí zatím nebudeme událost více komentovat," sdělila ve čtvrtek policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Související obsah

Nezletilé chlapce měl vlak srazit na tamním železničním přejezdu. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči i policisté, tedy všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Přiletěly i záchranářské vrtulníky z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz