Domácí

Vlak ve Valašském Meziříčí srazil dva chlapce. Jeden z nich zemřel

Na železničním přejezdu ve Valašském Meziříčí srazil ve čtvrtek vlak dva nezletilé chlapce. Jeden z nich zemřel, dalšího zdravotníci převezli v kritickém stavu do nemocnice. Na místě zasahoval také vrtulník.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek odpoledne ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. "Jednoho chlapce se nepodařilo zachránit, druhého přepravil vrtulník v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Ostravě," řekl TN.cz ve čtvrtek večer mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Policisté v pátek ráno uvedli, že zemřel i druhý chlapec. Informaci však později upravili. "Dostali jsme informaci, že chlapec naštěstí stále ještě žije," řekl TN.cz policejní mluvčí Petr Jaroš. Nemocnice se však k tomu odmítla jakkoli vyjádřit. "Nemůžu vám k té věci nic říct," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová.

"Na místě byli vyšetřovatelé, kteří zjišťovali příčinu nehody. Vzhledem k nezletilosti sražených lidí zatím nebudeme událost více komentovat," sdělila ve čtvrtek policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Související obsah

Nezletilé chlapce měl vlak srazit na tamním železničním přejezdu. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči i policisté, tedy všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Přiletěly i záchranářské vrtulníky z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz