Domácí

Tragická nehoda v Tatcích: Obec založila sbírku. Žena a dítě zůstávají v nemocnici

Tragická nehoda v Tatcích: Obec založila sbírku. Žena a dítě zůstávají v nemocnici
Zdroj: AKTU.cz

Obrovská tragédie zasáhla obec Tatce na Kolínsku. Po nehodě, při které auto srazilo maminku s dvojčátky, zemřela tříletá holčička. Tamní starostka se proto rozhodla vyhlásit sbírku na pomoc rodině.

Policisté stále vyšetřují tragickou nehodou, která se stala v pátek odpoledne v Tatcích na Kolínsku. Maminka tam se dvěma tříletými holčičkami šla po chodníku, když je srazilo auto. Podle policistů s největší pravděpodobností pětasedmdesátiletý řidič usnul za volantem.

Jednomu z dětí však už záchranáři nedokázali pomoci a na místě zemřelo. Druhé dvojče skončilo v pražské Fakultní nemocnici v Motole se středně těžkým zraněním. Zraněná byla také maminka dvojčat, kterou zdravotníci převezli do královéhradecké nemocnice.

Související obsah

"Paní je při vědomí a ve stabilním stavu," sdělil v úterý redakci TN.cz lékařský náměstek královéhradecké nemocnice Zdeněk Tušl.

V jakém stavu je aktuálně tříletá dívenka, však pražská nemocnice odmítla sdělit. "U dětí tyto informace vůbec neposkytujeme," informovala mluvčí motolské nemocnice Ludmila Šimáčková.

Obec vyhlásila sbírku

Tragická událost zasáhla nejen obyvatele obce, ale také řadu dalších lidí. "Co moje paměť sahá, taková tragédie se v naší obci nestala. Ozývá se mi hodně lidí, kteří by chtěli rodinu podpořit. Nejsme schopni pomoci s obrovským zármutkem, ale můžeme rodinu podpořit finančně," uvedla starostka obce Tatce Blanka Řezáčová.

Právě proto tedy Řezáčová vyhlásila sbírku, která by rodině pomohla v těchto těžkých chvílích. "Rozhodla jsem se založit tuto sbírku a prosím o jakýkoliv příspěvek. Alespoň jednu starost můžeme rodině odebrat, a to starost o peníze," uvedla Řezáčová.

Související obsah

Zájemci mohou přispět na dárcovské on-line platformě Znesnáze21. Tam stačí kliknout na tlačítko "Darovat" a vyplnit potřebné údaje.

"Peníze budou potřeba jak na následnou léčbu maminky a dcery, tak na úhradu běžných výdajů na domácnost při výpadku příjmů, který bude nemalý," vysvětlila Řezáčová.

Vyšetřovatelé incidentu už zahájili trestní řízení. "Policisté místo nehody detailně zadokumentovali a již včera zahájili úkony trestního řízení pro dva trestné činy, a to usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," sdělila v sobotu odpoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánka a upřesnila, že řidič zatím nebyl obviněn. Kriminalisté také nařídili soudní pitvu mrtvé holčičky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz