Zahraničí

Rapera žalují o 17 miliard kvůli ušlapaným lidem na jeho festivalu

Rapera žalují o 17 miliard kvůli ušlapaným lidem na jeho festivalu
Zdroj: TV Nova

Skupina více než 125 lidí chce po pořadatelích festivalu Astroworld 750 milionů dolarů (asi 17 miliard korun). Jedním z pořadatelů je i raper Travis Scott. Při jeho koncertu zemřelo deset lidí. Dav je ušlapal.

Deset lidí bylo ušlapáno a několik dalších lidí bylo zraněno. Raper Travis Scott přesto pokračoval v koncertu dál. Skupina více než 125 lidí nyní chce po raperovi, který byl zároveň jedním z pořadatelů festivalu Astroworld, odškodné ve výši 750 milionů dolarů (asi 17 miliard korun).

"Dav byl podněcován, byl neukázněný a vymkl se kontrole," píšou pozůstalí po 21letém Alexi Acostovi, který na festivalu v Houstonu zemřel. Zatímco umíral, hudba hrála ještě asi 40 minut.

Související obsah

Raper se obhajuje tím, že se o tragédii dozvěděl až po konci koncertu. Scotta za pokračování ve vystupování kritizoval i šéf houstonských záchranářů a hasičů Samuel Peña.

Žaloba směřuje také na ostatní pořadatele festivalu, promotérskou organizaci Live Nation či firmu Apple, která koncert streamovala. Jménem stovky lidí se navíc připravuje další žaloba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz