Zahraničí

Tereza H. už má osvobozující rozsudek. Brzy ji pustí z vězení

Češka Tereza Hlůšková v řádu hodin opustí pákistánské vězení. Tam kvůli administrativním průtahům zůstávala nadále i přesto, že ji tamní soud už na začátku listopadu osvobodil. Informaci potvrdilo ministerstvo zahraničí.

Návrat Terezy Hlůškové do Česka už se začíná rýsovat. Vypadá to, že se Češka konečně dočkala. "Potvrzujeme vyhotovení písemného rozsudku soudu v Láhauru o osvobození české občanky vězněné v Pákistánu. O vyhotovení rozsudku byl v pátek informován náš zastupitelský úřad. Došlo tedy k naplnění procesního úkonu nezbytného pro následné propuštění této české občanky," řekla TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Tereza by tak pákistánské vězení mohla opustit v řádu hodin. "Propuštěna by měla být nejpozději zítra," doplnila v pátek Davidová.

Související obsah

O to, kde žena mezi propuštěním a odletem do rodné vlasti bude, se postará česká ambasáda. "Pokud bude potřeba, tak jí zajistíme ubytování," přislíbila Davidová. Kdy se Tereza do Česka vrátí, však mluvčí nechtěla předvídat.

"Záleží, jestli jí dají její osobní věci ihned. Standard je čtyři až pět dnů. O jejím příjezdu však nemůžu spekulovat. I vzhledem k výslovnému přání rodiny nebudu tyto podrobnosti sdělovat," doplnila Davidová. Právě dopravu domů má Tereze zajistit její rodina.

Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci v lednu roku 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu následujícího roku byla následně odsouzena. Odvolací soud ji poté osvobodil na začátku listopadu roku 2021.

Tereza H. si po příletu do Česka svobody příliš neužije. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz