Krimi

Řidič zběsile ujížděl policistům. Kvůli pozitivnímu testu na covid

Šestadvacetiletý řidič ujížděl policistům na Novobydžovsku. Po chvíli pronásledování nakonec havaroval. Důvodem ujíždění nebyl pozitivní test na drogy či alkohol, ale na covid-19.

Během tří dnů policisté 26letého muže zastavili, respektive chtěli zastavit hned dvakrát. Poprvé zjistili, že řídí pod vlivem marihuany. O tři dny později už jim v Petrovicích na Novobydžovsku nezastavil. Moc daleko ale neujel, po několika vteřinách ve velké rychlosti nezvládl levotočivou zatáčku a vjel do příkopu.

I když auto skončilo na boku, řidič vyvázl bez zranění. Když na něj mířily policejní pistole, vzdal se i myšlenek na útěk. Tentokrát ovšem nebyl ani opilý, ani zfetovaný. Důvodem, proč ujížděl, bylo to, že byl pozitivní na covid-19.

Související obsah

Zatímco předchozím řízením pod vlivem drogy spáchal podle zákona přestupek, který pravděpodobně vyřeší pokuta a zákaz řízení, za porušení karantény mu hrozí trest mnohem přísnější.

"Zda se dopustil trestného činu šíření nakažlivé choroby, je předmětem šetření. Pokud ano, bude mu hrozit trest od šesti měsíců do tří let," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz